#ZAADOPTUJ PSA ZE SCHRONISKA #11 OREO

0
141

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Psi-Jaciel, co tydzień na naszym portalu będzie można przeczytać i zobaczyć jednego psa z wrzesińskiego schroniska, który czeka na adopcję. Dziś bohaterem naszego odcinka jest: Oreo.

Oreo gdy trafił do schroniska we wrześniu 2015 roku zupełnie nie przypominał psa, którym jest obecnie. Chłopak bał się człowieka i unikał z nim kontaktu, zdarzało się nawet, że pomrukiwał i pokazywał zęby, na dodatek nie potrafił chodzić na smyczy, a na inne psy reagował paniką i głośnym ujadaniem. Nie wiemy, co mogło go w życiu spotkać.

Wiele miesięcy zajęło wolontariuszom wyprowadzenie go „na prostą”. Zbudowane zaufanie między Oreo a jego opiekunką zaowocowało tym, że zmienił się nie do poznania. Na dzień dzisiejszy potrafi ładnie chodzić na smyczy, a nawet zaczyna reagować na komendy. Kontakt z człowiekiem nie jest już dla niego wyzwaniem, a przyjemnością, choć zdarzają się pojedyncze osoby na które Oreo wciąż reaguje nie najlepiej lub podchodzi do nich z dystansem. Psiak z wielką przyjemnością oddaje się pieszczotom. Uwielbia głaskanie oraz drapanie po dupce czy za uszkiem. Na przewodnika zaczął spoglądać z ciekawością, a nie ze strachem. Śmiało można stwierdzić, że swoje dawne, raczej mało przyjemne życie zostawił już za sobą. Teraz pora na to, aby po prawie 5 latach w schronisku w końcu znalazł dom.

Oreo początkowo bardzo słabo dogadywał się z innymi psiakami. Na większość reagował warczeniem i szczekaniem. Z czasem się to zmieniło i teraz większość psów na spacerze mija bez zainteresowania. Jednak zdarzają się wyjątki i sądzimy, że najlepszy byłby dla niego dom w którym zostałby jedynakiem. Nie wykluczamy takiego z innym czworonogiem, ale na pewno konieczne będzie wcześniejsze zapoznanie piesków.

Oreo to około 6-7-letni pies, który w schronisku spędził już prawie całe życie. Mimo swojego oryginalnego umaszczenia niestety nikt dotychczas nie był zainteresowany jego adopcją, czego zupełnie nie rozumiemy. To świetny pies, który mimo początkowego dystansu, gdy zobaczy, że nic mu nie grozi ze strony nowo poznanej osoby, pokazuje się w swojej najlepszej odsłonie. Oreo od 5 lat wypatruje za kratami swojej rodziny. Mamy nadzieję, że czyta to osoba, której na jego widok mocniej zabiło serce i przyjedzie go poznać. Jeśli tylko zechcesz, możesz odmienić jego los jako bezdomnego psa. Bardzo na to liczymy.

Kontakt w sprawie adopcji: Ola (724 135 335) lub Oliwia (514 660 935).