CIEKAWE POJEDYNKI W IX KOLEJCE LETNIEJ LIGI LZS

0
262

W najbliższą niedzielę 30 sierpnia na boisku w Sędziwojewie zostanie rozegrana IX kolejka Letniej Ligi LZS. Dojdzie w niej do bardzo ciekawych meczów m.in. Sędziwojewo – Ostrowo Szlacheckie oraz Białężyce – Sołeczno.

To może być kolejka, Która będzie miała bardzo ważny wpływ szczególnie na górną połówkę tabeli. W bezpośrednich pojedynkach zmierzą się lider Białężyce z 3. w tabeli Sołeczną, oraz wicelider – Ostrowo Szlacheckie z zajmującym aktualnie 4. miejsce w tabeli obrońcą mistrzowskiego tytułu – Sędziwojewem.

A oto pary meczowe IX kolejki Letniej Ligi LZS:

30 sierpnia boisko w Sędziwojewie

godz. 9.00 Obłaczkowo – Bierzglin

Początek II rundy rozgrywek nie był udany, ani dla zespołu z Obłaczkowa, ani dla Bierzglina. Obłaczkowo przegrało 0 : 6 z Sędziwojewem, a Bierzglin 0 : 11 z Ostrowem Szlacheckim. Można zatem powiedzieć, że jest to doskonały mecz na przełamanie albo choćby na strzelenie bramki. W I rundzie górą było Obłaczkowo, które wygrało 3 : 0. Jak będzie tym razem zależy w dużej mierze w jakim składzie kadrowym wystąpi Bierzglin. Jeśli będą mieli pełny skład to mogą pokusić się o 3 punkty, jeśli jednak przyjdą tylko w 5 zawodników to będzie im szalenie ciężko uzyskać korzystny wynik.

Godz. 10.00 Ostrowo Szlacheckie – Sędziwojewo

To będzie jeden z dwóch bardzo ciekawych pojedynków w tej kolejce. Ostrowo Szlacheckie, które ma tyle samo punktów co lider Białężyce, tylko przegrało z nimi w bezpośrednim meczu, zmierzy się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Sędzowojewem, które ma do nich 4 punkty straty. Jeśli Sędziwojewo myśli jeszcze o obronie mistrzowskiego tytułu, to musi koniecznie to spotkanie wygrać. Ostrowo Szlacheckie, które ma tez ogromy apetyt na dobry wynik w tym sezonie na pewno łatwo się nie podda. W pierwszej rundzie na boisku w Ostrowie Szlacheckim lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2 : 1. Czy tym razem z kolei Sędziwojewo wykorzysta atut własnego boiska?

Godz. 11.00 Węgierki – Bardo

Obie drużyny dobrze zaprezentowały się w meczach pierwszej kolejki rundy rewanżowej, ale musiały uznać wyższość rywali. Bardo sensacyjnie prowadziło po pierwszej połowie w meczu z Białężycami, w drugiej jednak musieli uznać wyższość bardziej doświadczonego przeciwnika. Węgierki walczyły jak równy z równym z Sołeczną, w pierwszej połowie zmarnowali kilka świetnych okazji m.in. nie wykorzystali rzutu karnego, w drugiej połowie popełnili kilka prostych błędów w obronie i to spowodowało, że ostatecznie Sołeczno było górą w tym spotkaniu. W pierwszej rundzie w pojedynku tych zespołów wygrały Węgierki 2 : 0

godz. 12.00 Sołeczno – Białężyce

Na zakończenie kolejki pojedynek, który będzie bardzo ważny w kontekście walki o mistrzowski tytuł. Białężyce mają zaledwie 2 punkty przewagi nad Sołeczną, zatem ich ewentualna porażka pozbawi ich fotelu lidera. Z kolei porażka Sołeczna praktycznie sprawi, że strata do lidera może być już nie do odrobienia do końca sezonu. W pierwszej rundzie w pojedynku tych zespołów Białężyce wygrały 4 : 1.

1LZS Białężyce/Bob Invest81961129:9
2LZS Ostrowo Szlacheckie81961131:10
3LZS Sołeczno81752128:12
4LZS Sędziwojewo81550335:17
5LZS Węgierki8930520:23
6LZS Obłaczkowo8930511:34
7LZS Bierzglin8411614:36
8LZS Bardo810176:33