PIŁKARZE KP WOODEN VILLA/LUCART ENERGY WRZEŚNIA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO DEBIUTANCKIEGO SEZONU (GALERIA)

0
403

W miniony weekend zawodnicy drużyny KP Wooden Villa/Lucart Energy Września – beniaminka II Polskiej Ligi Futsalu rozpoczęli budowanie formy przed zbliżającym się sezonem.

W piątek 28 sierpnia miał miejsce pierwszy otwarty trening dla zawodników, którzy chcą dołączyć do kadry zespołu. Z zaproszenia skorzystało 8 nowych zawodników, którzy wraz z trzonem kadry odbyli wspólny trening.

Jestem zadowolony z dużej frekwencji i zaangażowania wszystkich osób na piątkowym treningu. Widać sporo chęci do pracy zarówno u zawodników oraz członków Zarządu klubu. Cieszą mnie nowe twarze ,szczególnie kilku młodych chłopaków ,którzy chcą podjąć wyzwanie walki o miejsce w drużynie. Z początkiem września rozpoczynamy systematyczne treningi, po to aby w możliwie najlepszy sposób przygotować się do rozgrywek ligowych.” – trener KP Wooden Villa/Lucart Energy Września Arkadiusz Hofman pozytywnie ocenił piątkowe zajęcia.

A już w sobotę zawodnicy KP Wooden Villa/Lucart Energy Września udali się do Gniezna, by rozegrać tam sparing z pierwszoligowym KS Gniezno. Wynik to powtórka z meczu Bayern Monachium – FC Barcelona, bramki dla wrześnian strzelali Łukasz Zugaj i Radosław Czerniak. Rezultat meczu nie był jednak najważniejszy.

Dzisiejszy gra kontrolna z KS Gniezno to dobry sprawdzian dla nas.Wynik pokazuje że sporo pracy przede mną i zespołem ,ale na dziś osiągane wyniki w sparingach są sprawą drugorzędną .Miałem okazję na żywo zobaczyć w grze starych i nowych zawodników. Dużo błędów indywidualnych z naszej strony i jednak brak treningu spowodowały że w trzeciej tercji gry wyraźnie ustępowaliśmy gospodarzom.” – podsumowuje pierwszy sparing trener Arkadiusz Hofman.

Kolejny trening miał miejsce we wtorek 1 września. Oprócz zajęć z trenerem Hofmanem zawodnicy mogli skorzystać z konsultacji z dietetyczką Aleksandrą Rzepecką, która każdemu indywidualnie przekazywała rady na temat zdrowego odżywiania.

Zawodnicy wraz z trenerem przygotowują się do sezonu, a działacze załatwiają formalności związane z przystąpieniem do II Polskiej Ligi Futsalu. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że już przyjmuje zgłoszenia do rozgrywek, które rozpoczną się pod koniec października lub na początku listopada. Dla wrzesińskiej drużyny będzie to debiutancki sezon.

Tekst, zdjęcia: Piotr Jędraszak – rzecznik prasowy KP Wooden Villa/Lucart Energy Września

GALERIA: