LETNIA LIGA LZS ZAGRA DLA KRZYSIA ANTCZAKA

0
226

W niedzielę 13 września na boisku w Ostrowie Szlacheckim zostanie rozegrana XI kolejka Letniej Ligi LZS. Podczas jej trwania odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Krzysztofa Antczaka – chorego na białaczkę 11- latka z Szemborowa.

Boję się… Tak bardzo się boję, że tej bitwy już się nie uda wygrać. Krzysiu to mój jedyny syn, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jeśli jednak choroba okaże się silniejsza… Już raz myśleliśmy, że mamy ją z głowy. Wróciła. Później było drugie podejście i znowu to samo. Teraz jest trzecie i ostatnie. Ostra białaczka limfoblastyczna nie odpuszcza, a dotychczas stosowane leczenie nie daje już nadziei. Pozostaje jedynie nowatorska terapia komórkami CAR-T, która kosztuje prawie 1,5 mln złotych. Na tyle wyceniono życie mojego dziecka…” – to apel matki Krzysia, która prosi wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie.

Dzięki zbiórce na stronie siepomaga.pl udało się już zebrać ponad milion sto tysięcy złotych, wciąż jednak brakuje jeszcze około 300 tysięcy…..

Podajemy link do zbiórki charytatywnej dla Krzysia : https://www.siepomaga.pl/krzys-antczak

Do pomocy Krzysiowi postanowili się włączyć także piłkarze i działacze grający w rozgrywkach Letniej Ligi LZS.

Podczas najbliższej kolejki ligowej odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Krzysia Antczaka. Przy boisku podczas rozgrywania meczów będzie ustawiona puszka, do której każdy będzie mógł wrzucić pieniądze. Całość zebranej kwoty trafi na leczenie Krzysia. Zapraszamy wszystkich piłkarzy, kibiców i sympatyków naszych rozgrywek do wrzucenia choć symbolicznej złotówki, która przybliża nas do celu, jakim jest zebranie półtora miliona złotych na leczenie chłopca ” – mówi Piotr Jędraszak – prezes zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni – organizatora rozgrywek Letniej Ligi LZS.

A jakie pojedynki czekają nas podczas tej wyjątkowej kolejki?

XI kolejka Letniej Ligi LZS 13 września boisko w Ostrowie Szlacheckim

Godz. 9.00 Sędziwojewo – Sołeczno

Na początek pojedynek obrońcy mistrzowskiego tytułu – Sędziwojewa z wicemistrzem ubiegłorocznych rozgrywek – Sołeczno. W tegorocznym sezonie oba zespoły radzą sobie nieco słabiej, Sędziwojewo zajmuje 3. lokatę w tabeli, natomiast Sołeczno jest tuż za podium na czwartym miejscu. Obie drużyny dzieli zaledwie 1 punkt, zatem można się spodziewać zaciętego i wyrównanego pojedynku. W poprzedniej rundzie Sołeczno wygrało 4 : 1, jak będzie tym razem?

Godz.10.00 Bierzglin – Bardo

W ligowej tabeli drużyny Bierzglina i Barda zajmują dwa ostatnie miejsca. Bierzglin wygrał zaledwie raz i to właśnie z Bardem oraz zremisował z Białężycami. Bardo do tej pory jeszcze nie wygrało, ma na koncie dwa remisy z Sołeczno i Węgierkami. Pozostałe ligowe mecze obie drużyny przegrywały. Tym razem ktoś dopisze sobie ligowe punkty. W przypadku zwycięstwa Barda wyprzedzi ono swoich rywali, gdy wygra Bierzglin różnica między tymi zespołami będzie wynosić już 5 punktów. W pierwszej rundzie górą byli zawodnicy Bierzglina, którzy wygrali 6 : 1.

Godz. 11.00 Ostrowo Szlacheckie – Białężyce

Pojedynek aktualnego lidera – Białężyc z wiceliderem Ostrowem Szlacheckim to hit tej kolejki. Obie drużyny mają o co walczyć. Białężyce przed tym spotkaniem mają 3 punkty przewagi nad swoim najbliższym rywalem i wygraną 3 : 0 w bezpośrednim pojedynku. W przypadku zwycięstwa Białężyc ich przewaga nad goniącym peletonem powiększy się i będą już oni na ostatniej prostej w kierunku mistrzostwa. Wygrana Ostrowa Szlacheckiego sprawi, że obie drużyny zrównają się punktami i gra o mistrzostwo zacznie się jakby na nowo. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko.

Godz. 12.00 Obłaczkowo – Węgierki

Ostatnim meczem XI kolejki będzie pojedynek drużyn, które dość mocno rozczarowują w tym sezonie. Piąte i szóste miejsce to nie jest szczyt marzeń i ambicji obu zespołów, ale tabela ligowa jest bezlitosna. Zwycięzca tego pojedynku będzie zajmować V miejsce w ligowej tabeli, jednak strata do przewodzącej czwórki jest już tak duża, że nie ma szans by jeszcze włączyć się do walki o ligowe podium.

Tabela po X rozegranych kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest102581134:10
2LZS Ostrowo Szlacheckie102271237:15
3LZS Sędziwojewo102170346:21
4LZS Sołeczno102062236:14
5LZS Obłaczkowo101240618:38
6LZS Węgierki101031622:28
7LZS Bierzglin10411816:49
8LZS Bardo1020288:42