KOLIZJA W PYZDRACH

0
44

Wrzesińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w którym uczestniczyły Audi A4 oraz autobus. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Dyżurny wrzesińskiej komendy 10 września br. przed godziną 6:00 odebrał telefon na linii alarmowej o zaistniałym zdarzeniu na drodze Wojewódzkiej numer 442 w Pyzdrach. Po przybyciu na miejsce policjantów okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły Audi A4 oraz pojazd Autosan.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 32-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego niewłaściwie obserwował przedpola jazdy w wyniku czego chcąc uniknąć zderzenia w tył pojazdu, gwałtownie skręcił w lewo. Konsekwencją tego było uderzanie w lewe przednie koło autobusu, który rozpoczął już manewr skrętu w lewo na drogę prowadzącą do Rudy Komorskiej.

Za spowodowanie kolizji mieszkaniec powiatu pleszewskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych oraz w wyniku uszkodzeń od Audi został zatrzymany dowód rejestracyjny. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wrzesińscy policjanci przypominają o tym aby na drodze zachować daleko idącą ostrożność. Chwila nie uwagi może doprowadzić do tragedii.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni