#ZAADOPTUJ PSA ZE SCHRONISKA #12 TIGER

0
79


Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Psi-Jaciel, co tydzień na naszym portalu będzie można przeczytać i zobaczyć jednego psa z wrzesińskiego schroniska, który czeka na adopcję. Dziś bohaterem naszego odcinka jest: Tiger
.

„Wyjazd za granicę? Czemu nie! Szkoda tylko, że Pańcia zapomniała wspomnieć o tym, że nie może mnie tam zabrać…” – Tiger

Tigerek trafił do schroniska w wakacje 2018 roku. Jak się okazało, był zbędnym bagażem podczas wyjazdu za granicę… Czy to prawda? Tego już się nie dowiemy i nie nam to oceniać. Jaka jest nasza misja? Znaleźć chłopakowi dom! Dom, który wynagrodzi mu czas spędzony w schronisku – czas, który bardzo przeżywa.

Tiger na pierwszy rzut oka może nie jest dostojnym, psim arystokratą, lecz małym, czarującym brzydalkiem w typie gryfonika o półdługiej, złocistorudej sierści, który swoją schroniskową opiekunkę pokochał całym swym psim serduszkiem. Wobec nowych osób jest raczej ostrożny i nieufny. Zdobycie jego zaufania wymaga cierpliwości i determinacji. To psiak, który z dnia na dzień, z miękkiej kanapy trafił do schroniskowego kojca. Nie rozumie dlaczego tak się stało, dlatego jest ostrożny w okazywaniu swoich emocji. Jednak gdy już przekona się, że nic mu nie grozi, a ten początkowo przerażający człowiek to tak naprawdę fajny gość, wtedy potrafi pokochać i zaufać bezgranicznie, jednak do tego potrzeba czasu.

Dlatego w przypadku Tigerka zalecamy kilka wizyt w schronisku w celu zapoznania. Schroniskowa opiekunka zdobyła jego ogromne zaufanie poprzez nienachalne podejście, przebywanie blisko niego, spokojny głos, ostrożny kontakt, smakołyki i cierpliwość. Teraz każde ich spotkanie to ogromna radość dla obu ze stron, pieszczoty, noszenie na rękach to standard.

Ze względu na charakterek Tigera, szukamy dla niego konsekwentnego opiekuna i domu bez małych dzieci.

Kontakt w sprawie adopcji: Benita (tel. 600 116 007), Ola (tel. 724 135 335)