LETNIA LIGA LZS ZAGRAŁA DLA KRZYSIA ANTCZAKA

0
140

616,00 zł – tyle zebrano podczas XI kolejki Letniej Ligi LZS, która odbyła się 13 września na boisku w Ostrowie Szlacheckim.

Cieszę się niezmiernie, że dołączyliśmy do zbiórki na leczenie Krzysia Antczaka i dołożyliśmy małą cegiełkę do ogromnej kwoty półtora miliona złotych, która była potrzebna. Dziękuję wszystkim działaczom, zawodnikom, kibicom i sympatykom naszych rozgrywek, którzy wsparli naszą akcję, Jakubowi Perze za pomoc formalną, Jakubowi Kazimierczukowi i Krzysztofowi Kolasińskiemu za komisyjne przeliczenie pieniędzy zebranych podczas niedzielnej kolejki. Mamy ogromną nadzieję, że Krzysiu dzięki operacji wygra mecz z chorobą i będzie mógł grać w piłkę razem z rówieśnikami ” – podsumował zbiórkę Piotr Jędraszak – prezes zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni.

A co się działo na boisku podczas niedzielnej kolejki:

XI kolejka Letniej Ligi LZS we Wrześni 13 września boisko w Ostrowie Szlacheckim

Godz. 9.00 Sędziwojewo – Sołeczno 3 : 0

Drużyna Sołeczna nie przystąpiła do meczu.

godz. 10.00 Bierzglin – Bardo 2 : 2

Pojedynek dwóch najniżej notowanych drużyn w tabeli dostarczył sporo emocji. Po początkowym wyrównanym okresie gry, Bardo wyszło na prowadzenie za sprawą bramki Adama Jałochy. Ten sam zawodnik strzelił drugą bramkę tzw. „do szatni” tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę. Po pierwszej połowie beniaminek z Barda prowadził 2 : 0 i wydawało się. Że jest już o krok od historycznego zwycięstwa. Bierzglin jednak nie zamierzał łatwo się poddawać. Całą drugą połowę praktycznie nie schodził z połowy przeciwnika. Długo ta przewaga w polu nie przynosiła efektów bramkowych. Niemoc strzelecką Bierzglina przełamał dopiero najlepszy snajper tego zespołu Kamil Skibiński. Zawodnicy z Barda coraz bardziej opadali z sił, a piłkarze Bierzglina ciągle atakowali. W samej końcówce Kamil Skibiński doprowadził do wyrównania i do rozpaczy zawodników z Barda, którzy byli bardzo bliscy pierwszej wygranej w sezonie, a tak muszą się zadowolić 3 remisem.

Godz. 11.00 Ostrowo Szlacheckie – Białężyce 0 : 2

Pojedynek na szczycie Letniej Ligi LZS nieco rozczarował głównie za sprawą gospodarzy. Ostrowo Szlacheckie przystąpiło do tego spotkania bez kilku graczy i z małą wiarą w końcowy sukces w pojedynku z liderem. Już na początku spotkania bramkarz Ostrowa Szlacheckiego – Łukasz Rogowicz źle obliczył lot piłki posłanej z autu przez Tomasza Gańczaka i sam wbił piłkę do własnej bramki. Białężyce po zdobycie bramki kontrolowały przebieg spotkania. Bardzo dobrze grali najszybsi w lidze zawodnicy – Krzysztof Pijacki i Adam Rybacki i to ich rajdy stanowiły największe zagrożenie pod bramkę Ostrowa Szlacheckiego. Wynik jednak do przerwy się nie zmienił i Białężyce prowadziły skromnie 1 : 0. Po przerwie obraz gry się się zmienił Białężyce prowadziły grę, a po bramce Adama Rybackiego piłkarze z Ostrowa Szlacheckiego tracili całkowicie ochotę do gry. Jedynym ich sposobem na zbliżenie się pod bramkę Białężyc były długie dośrodkowania pod bramkę Białężyc, ale były one nieskuteczne i niecelne. Białężyce wygrały ten pojedynek i uczyniły kolejny krok w kierunku mistrzostwa ligi.

Godz. 12.00 Wegierki – Obłaczkowo 6 : 2

W ostatnim meczu Węgierki bardzo pewnie pokonały Obłaczkowo, które do tego spotkania przystąpiło mocno osłabione kadrowo. Szczególnie w pierwszej połowie zawodnicy Węgierek posiadali sporą przewagę, którą udokumentowali 5 bramkami. W drugiej części meczu spotkanie się wyrównało, ale i tak ostatecznie Węgierki odniosły pewne zwycięstwo. 3 bramki w tym spotkaniu zdobył Grzegorz Lipiecki i z 14 trafieniami na koncie jest on liderem klasyfikacji strzelców.

Już w najbliższą niedzielę 20 września na boisku w Ostrowie Szlacheckim zostanie rozegrana XII kolejka Letniej Ligi LZS. Wszystkich sympatyków serdecznie zapraszamy.