STATUS QUO NA CZELE TABELI LETNIEJ LIGI LZS

0
257

W XII kolejce rozgrywek, która została rozegrana 20 września na boisku w Ostrowie Szlacheckim 4 czołowe drużyny ligi solidarnie wygrały swoje mecze.

Wygrane wszystkich faworytów sprawiły, że na 2 kolejki przed końcem nie znamy jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć w lidze. Nadal prowadzą Białężyce, które mają 4 punkty przewagi nad Sędziwojewem i to właśnie obie te drużyny spotkają się już w następnej kolejce. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

A co działo się podczas XII kolejki? Zapraszamy do lektury opisów meczów.

godz. 9.00 Sędziwojewo – Węgierki 4 : 3

Spotkanie rozpoczęło się od ataków obrońców mistrzowskiego tytułu – Sędziwojewa. Już na początku Józef Targosz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później było już 2 : 0. Gdy wydawało się, że Sędziwojewo ma to spotkanie pod pełną kontrolą w końcówce pierwszej połowy Artut Powałowski przelobował bramkarza obrońców tytułu i Węgierki strzeliły bramkę kontaktową. To był znakomity impuls do lepszej gry ze strony Węgierek. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do nich. Najpierw Jakub Kazimierczuk wyrównał, a chwilę potem Grzegorz Lipecki wyprowadził Węgierki na prowadzenie. Sędziwojewo ma jednak w swoich szeregach bramkostrzelny duet Bartosz Boronie – Józef Targosz. To ta dójka najpierw doprowadziła do remisu 3 : 3, by za chwilę wyprowadzić Sędziwojewo na 4 : 3 i wygrać ostatecznie to emocjonujące spotkanie. Co ciekawe to był kolejny mecz Sędziwojewa, gdzie przegrywali, odrabiali straty i ostatecznie wygrali mecz. Drużyna ta wygrała wszystkie 5 spotkań rundy rewanżowej i widać, że są w dobrej formie.

Godz. 10.00 Sołeczno- Obłaczkowo 3 : 0

Drużyna Obłaczkowa nie przystąpiła do meczu

godz. 11.00 Bierzglin – Białężyce 2 : 4

Zawodnicy lidera pamiętając remis w zeszłej rundzie z Bierzglinem przystąpili do tego spotkania z dużym respektem. Ich obawy okazały się uzasadnione bo to Bierzglin za sprawą Kamila Skibińskiego objął prowadzenie. Białężyce jednak już do przerwy potrafiły odrobić straty i nawet wyjść na prowadzenie. Bramka Kacpra Furmaniaka ponownie wlała nadzieję w serca zawodników z Bierzglina na korzystny rezultat. Ponownie jednak Białężyce przystąpiły do ataku, zdobyły dwie bramki i zapewniły sobie kolejne zwycięstwo w lidze.

Godz. 12.00 Ostrowo Szlacheckie – Bardo 4 : 2

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy gospodarzy. Szybko zdobyte przez nich dwie bramki ustawiły to spotkanie. Piłkarze Ostrowa Szlacheckiego spokojnie grali zadowalając się korzystnym wynikiem prowadząc do przerwy 2 : 0. Gdy piłkarze z Ostrowa Szlacheckiego strzelili dwie kolejne bramki wydawało się, że jest już po meczu. Po jednej z akcji drużyny Barda Tobiasz Piasecki – obrońca Ostrowa Szlacheckiego wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki. Za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką, a drużynie Barda został przyznany rzut karny. Damian Ludwiczak strzelił mocno, ale obok bramki. Piłkarze beniaminka nie potrafili wykorzystać również gry w przewadze jednego zawodnika w polu przez 5 minut. Krótsza ławka rezerwowych plus zmęczenie sprawiły, że defensywa Ostrowa Szlacheckiego zaczęła popełniać błędy. Damian Ludwiczak przełamał się po nie wykorzystanym karnym i strzelił pierwszą bramkę. Chwilę potem Mariusz Sękowski niczym Artur Boruc w meczu reprezentacji Polski, minął się z piłką zagraną od obrońcy i tak bardo zdobyło drugą bramkę. To jednak wszystko na co było stać beniaminka rozgrywek tego dnia i Ostrowo Szlacheckie wygrało 4 : 2.

Teraz rozgrywki przenoszą się na dwie ostatnie kolejki na boisko w Chociczy Wielkiej. Najbliższa kolejka już w niedzielę 27 września od godziny 9.00.