ZŁODZIEJE ROWERÓW ZATRZYMANI

0
38

Policjanci pionu kryminalnego zakończyli postępowanie dotyczące kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości 2 tysięcy złotych. Do sprawy zostali zatrzymani 36-latek oraz 39-latek pochodzący z Wrześni. Mężczyźni otrzymali zarzuty do których się przyznali. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ostatnim czasie pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów marki Kross o wartości 650 złotych oraz Romet o wartości 1350 złotych. Do przestępstw doszło we Wrześni kolejno 20 września br. na jednym z osiedli mieszkaniowych oraz 24 września br. na terenie centrum handlowego.

Ze zgromadzonych materiałów wrzesińscy kryminalni ustalili mężczyznę, który dokonał tych kradzieży. Do jego zatrzymania doszło 25 września br. o godzinie 12:50 w centrum miasta. 36-latek nie ukrywał zaskoczenia z zaistniałej sytuacji i od razu wiedział jakie zostanie zadane mu pytanie.

W trakcie przesłuchania zostały postawione mieszkańcowi Wrześni dwa zarzuty kradzieży do których się przyznał na łączną kwotę strat 2000 złotych. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało to był pierwszy krok do zakończenia tej sprawy, ponieważ 36-latek wspólnie z kolegą zastawili kradziony rower w lombardzie.

Do zatrzymania wspólnika doszło 28 września br. o godzinie 12:00 również na jednej z ulic w centrum Wrześni. W przesłuchaniu 39-latek się przyznał, że podłożył swój dowód osobisty oraz skłamał co do pochodzenia zastawionego roweru. W związku z tym otrzymał zarzuty paserstwa oraz oszustwa. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Wrześni grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP we Wrześni