O MIEJSCACH NA PODIUM LETNIEJ LIGI LZS ZADECYDUJE OSTATNIA KOLEJKA

0
201

W niedzielę 4 października zostanie rozegrana ostatnia kolejka Letniej Ligi LZS. LZS Białężyce mają już zapewniony tytuł mistrzowski, nie są natomiast znane pozostałe miejsca na podium rozgrywek.

Ostatnia XIV kolejka Letniej Ligi LZS da nam odpowiedź na pytanie kto zostanie wicemistrzem, kto zajmie III miejsce w końcowej klasyfikacji oraz kto zdobędzie tytuł króla strzelców rozgrywek. Tuż po ostatnim meczu odbędzie się uroczyste podsumowanie rozgrywek, wręczenie pucharów, medali oraz nagród indywidualnych.

Oto co nas czeka podczas ostatniej XIV kolejki Letniej Ligi LZS:

Niedziela 4 października boiska w Chociczy Wielkiej

godz. 9.00 Sędziwojewo – Bardo

Pojedynek ubiegłorocznego mistrza z beniaminkiem rozgrywek ma ogromne znaczenie dla końcowej tabeli. Sędziwojewo w przypadku zwycięstwa zapewni sobie tytuł wicemistrza rozgrywek, a przypadku porażki może spaść nawet poza podium ligi. Inny rezulatat niż wygrana Sędziwojewa była by wielką sensacją, ale nie takie rzeczy zdarzały się w piłce nożnej. Oprócz zwycięstwa w lidze Sędziwojewo będzie starało się o to by jak najwięcej bramek strzelił Bartosz Boroniec. Napastnik wicelidera prowadzi z 17 trafieniami w klasyfikacji strzelbów, ale ma tylko jedną bramkę więcej od Grzegorza Lipieckiego z Węgierek oraz Kamila Skibińskiegoz Bierzglina – najgroźniejszych rywali w walce o tytuł króla strzelców obecnego sezonu.

Godz. 10.00 Bierzglin – Sołeczno

Drugi mecz również ma znaczenie dla końcowego układu tabeli. Sołeczno w przypadku wygranej zapewni sobie miejsce na podium. Jeśli wygra również Sędziwojewo to Sołeczno będzie na najniższym stopniu podium, jeśli jednak Sędziwojewo straciło by punkty w meczu z Bardem to Sołęczno wskoczy na drugie miejsce w tabeli. Na dobry występ Bierzglina liczy z kolei Ostrowo Szlacheckie, które musi wygrać w meczu z Węgierkami i liczyć na potknięcie Sędziwojewa lub Sołeczna.

Godz. 11.00 Obłaczkowo – Białężyce

Białężyce w XIII kolejce zapewniły sobie już tytuł mistrzowski, więc nie będzie to mecz, który decyduje o układzie tabeli. Mistrz obecnego sezonu ma jednak coś do udowodnienia drużynie Obłaczkowa. To właśnie ten zespół jako jedyny odniósł w tym sezonie zwycięstwo nad Białęzycami, czy ta sztuka uda im się ponownie?

Godz. 12.00 Ostrowo Szlacheckie – Węgierki

Ostatni mecz obecnego sezonu może być meczem o „pietruszkę” jeśli we wcześniejszych będą wygrywać faworyci. Jeśli jednak Sędziwojewo albo Sołeczno stracą punkty to drużynie z Ostrowa Szlacheckiego otworzy się szansa na wskoczenie na podium rozgrywek. By jednak to zrobić trzeba jeszcze wygrac z Węgierkami, co też nie jest wcale sprawą oczywistą zważywszy na słabą formę piłkarzy z Ostrowa Szlacheckiego w drugiej rundzie rozgrywek.

Tabela po XIII kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest1334111144:14
2LZS Sędziwojewo132790455:28
3LZS Sołeczno132682341:17
4LZS Ostrowo Szlacheckie132581441:21
5LZS Obłaczkowo131550828:52
6LZS Węgierki131341833:37
7LZS Bierzglin13822923:57
8LZS Bardo133031017:56