KP WOODEN VILLA/LUCART ENERGY WRZEŚNIA PRZYGOTOWUJĘ SIĘ DO DEBIUTANCKIEGO SEZONU

0
382

Od początku września piłkarze futsalowej drużyny KP Wooden Villa/Lucart Energy Września przygotowują się do debiutanckiego sezonu w II Polskiej Lidze Futsalu. Pierwszy ligowy mecz już za niecały miesiąc.

Początek rozgrywek II Polskiej Ligi Futsalu rozpocznie się najprawdopodobniej 31 października. Przystąpi do nich beniaminek z Wrześni – drużyna KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. W tym sezonie w II Polskiej Lidze Futsalu gr. wielkopolska wystąpi 10 drużyn. „ Spełniliśmy wszystkie warunki licencyjne, hala przy ul. Kosynierów spełnia wszystkie wymagania do rozgrywania meczów, zatem z niecierpliwością czekamy na start rozgrywek. Oprócz nas jako beniaminek wystąpi drużyna z Czerniejewa, zatem czeka nas bardzo ciekawy derbowy pojedynek” – mówi Dominik Cichoński – prezes zarządu KP Września.

Nasza drużyna trenuje dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Przygotowania do sezonu idą zgodnie z planem, frekwencja na treningach jest bardzo dobra, widać duże zaangażowanie trenera Arkadiusza Hofmana i naszych piłkarzy, więc jesteśmy dobrej myśli przed startem ligi” – mówi Piotr Jędraszak – rzecznik prasowy zespołu.

Kadra drużyny liczy obecnie 20 zawodników. Składają się na nią głównie zawodnicy drużyny Wooden Villa – mistrza ligi WTPN w sezonie 2018/2019 oraz inni piłkarze z znani z ligi WTPN, którzy zdecydowanli się dołączyć do drużyny KP Września. W drużynie zagrają Łukasz Fechner i Maciej Zięba – w ubiegłym sezonie reprezentujący KS Gniezno występujący w I Polskiej Lidze Futsalu.

Zawodnicy mają za sobą już kilka meczów towarzyskich. Na początek zmierzyli się z pierwszoligowcami z Mosiny i Gniezna. Te spotkania zakończyły się wysokimi porazkami, lecz nie wynik był w nich najważniejszy. „ Dzisiejsza gra kontrolna z KS Gniezno to dobry sprawdzian dla nas. Wynik pokazuje że sporo pracy przede mną i zespołem ale na dziś osiągane wyniki w sparingach są sprawą drugorzędną. Miałem okazję na żywo zobaczyć w grze starych i nowych zawodników. Dużo błędów indywidualnych z naszej strony i jednak brak treningu spowodowały że w trzeciej tercji gry wyraźnie ustępowaliśmy gospodarzom.” – powiedział po sparingu z KS Gniezno trener KP Września Arkadiusz Hofman.

W październiku drużyna ma zaplanowane trzy sparingi z drużynami z lig środowiskowych z Wrześni i Gniezna. 11 października w hali przy ul. Kosynierów we Wrześni zespół zagrał towarzysko z mistrzem ligi WTPN w sezonie 2019/2020 – Capri Lucca, w którym zagrało kilku zawodników, którzy występowali kiedyś w zespole Gestamp Września w rozgrywakch I Polskiej Ligi Futsalu. Ten zacięty i wyrównany pojedynek zakończył się remisem 1 : 1. Bramkę dla capri Lucca zdobył Oskar Pietrzak, a dla KP Wooden Villa/Lucart Energy Września Łukasz Zugaj.

Bardzo dobry i pożyteczny sparing. Nasza dzisiejsza gra miała pokazać charakter i styl, jaki będę preferował. Na pewno wiele elementów w naszej grze wymaga jeszcze znacznej poprawy. Cieszy mnie duże zaangażowanie całej drużyny i chęć ciągłego uczenia się gry. Na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Spokojnie i cierpliwie robimy swoje.” – powiedział po sparingu Arkadiusz Hofman – trener wrzesińskiej drużyny.

Start w II Polskiej Lidze nie byłby mozliwy gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów drużyny, oto oni:

Sponsorzy tytularni:

Wooden Villa, Lucart Energy

Sponsor Gold:

Dexon

Sponsor Silver:

My Car’s Look, Intertrend Polska, Fundamenty

Sponsor Bronze:

Sodkiewicz Elewacje, English House

Partnerzy:

Javo Bruk, Braga, Hedrych.pl, Fashion by Mynia, Drinkshop, Fryzjer u Przema, Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne, Gminne Zrzeszenie LZS we Wrześni, Urząd Miasta i Gminy we Wrześni