UKS HWARANG WRZEŚNIA NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

0
28

W dniach 16-18.10.2020 roku odbyła się w Puławach,  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych.

Do rywalizacji w Taekwondo Olimpijskim przystąpiło ośmioro wielkopolskich reprezentantów z klubu UKS Hwarang Wrzesnia:
Kacper Kasperski , Adam Andrzejak , Dominik Knopkiewicz , Nikola Haremza , Sara Surtel , Alicja Muchowicz , Martyna Zielińska i Jagoda Chmielewska.

Reprezentacja Wielkopolski po raz kolejny zajęła 1 miejsce w klasyfikacji generalnej województw , a młodzi wojownicy Hwaranga zdobyli 27 punktów we współzawodnictwie SSM.
Rywalizowano w konkurencjach sprawnościowych twio ap chagi i nare chagi oraz walce sportowej kyorugi.

Sara Surtel została Wicemistrzynią Polski Kadetów w kategorii do 51kg.
Nikola Haremza została brązową medalistką Mistrzostw Polski Kadetów w kategorii powyżej 59kg.
Domnik Knopkiewicz został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów w kategorii poniżej 37 kg.

“Do tej najważniejszej imprezy w kategorii kadetów przygotowywaliśmy się od początku roku pomimo ograniczeniom związanymi z Covid. Były treningi zdalne za pomocą platformy Zoom jak i na świeżym powietrzu bo nasza sala była zamknięta. Jakoś przetrwaliśmy ten trudny okres i mogliśmy wystąpić w finałach OOM. Wyniki przeszły nasze oczekiwania. W tamtym roku udało nam się zdobyć 19 punktów , a teraz 27. Widać cały czas progres naszych młodych zawodników więc kierunek jaki obraliśmy jest dobry. Za tydzień w Warszawie zmierzą się juniorzy i młodzieżowcy co zakończy rywalizację na poziomie współzawodnictwa w kraju.” – mówi Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang Września.