DOMOWA WYGRANA KP WOODEN VILLA/LUCART ENERGY WRZEŚNIA

0
143

W meczu II kolejki Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu beniaminek rozgrywek KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wygrał z PKS Piast Poniec 7 : 4. Spotkanie odbyło się w sobotę 7 listopada w hali WOSR przy ul. Kosynierów 1 we Wrześni.

Był to pierwszy pojedynek tych zespołów. Zespół Piasta Poniec już trzeci rok gra w II Wielkopolskiej Lidze Futsalu, zatem miał spore doświadczenie w futsalowych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych strzałów gospodarzy. Jednak dopiero Łukasz Fechner znalazł sposób na pokonanie Filipa Twardowskiego – bramkarza PKS Piast Poniec. Stracona bramka podziałała mobilizująco na zespół gości. Ich zawodnik Patryk Przymus doprowadził do wyrównania. Na ponowne prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Długosz, który strzałem z „dużego palca” z dalszej odległości zaskoczył bramkarza gości. Jeszcze przed przerwą Łukasz Zugaj podwyższył prowadzenie KP Wooden Villa/Lucart Energy Września.

Po zmianie stron przez ładnych kilka minut ani gospodarze, ani goście nie potrafili zmienić wyniku spotkania. Dopiero w 30 minucie Igor Zieliński strzelił bramkę na 4 : 1. Gdy Radosław Czerniak strzelił bramkę a 5 : 1 wydawało się, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły. Drużyna Piasta Poniec pokazała jednak charakter i do końca starała się o korzystny wynik. Coraz częściej na połowie rywala gościł Filip Twardowski – bramkarz Piasta Poniec, który pełnił role piątego zawodnika w polu. W zamieszaniu w polu karnym gości najwięcej sprytu wykazał Łukasz Fechner i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Kapitan gości – Łukasz Janowicz wykorzystał rzut karny i strzelił bramkę na 6 : 2. Chwilę potem Oskar Maciejewski pokonał Macieja Ziębę – bramkarza KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. Nadzieję na korzystny rezultat dla gości rozwiał kapitan gospodarzy – Patryk Kwiatkowski, który potężnym strzałem w długi róg strzelił siódmą bramkę dla swojego zespołu. W samej końcówce meczu Marcin Kajoch zdobył jeszcze bramkę dla gości i ostatecznie KP Wooden Villa/Lucart Energy Września pokonał PKS Piast Poniec 7 : 4.

Skład KP Wooden Villa/Lucart Energy Września: Marcin Siepielski, Patryk Kwiatkowski – kapitan, Kamil Klechammer, Damian Tonder, Łukasz Fechner, Maciej Zięba, Krzysztof Kozłowski, Igor Zieliński, Łukasz Zugaj, Jakub Długosz, Mikołaj Plichta, Jakub Michalak, Radosław Czerniak

Trener: Arkadiusz Hofman

Kierownik drużyny: Szymon Sławiński

Mecz odbywał się bez udziału publiczności, ale zarząd KP Wooden Villa/Lucart Energy Września zadbał o relację na żywo dla swoich kibiców.

Zapraszamy do obejrzenia tego materiału:

Oto skrót meczu, gdzie można obejrzeć wszystkie bramki oraz najciekawsze sytuacje w meczu: