ZAGRALI DLA KAPITANA PATRYKA

0
490

W niedzielę 22 listopada w Koninie piłkarze KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wystąpili w eliminacjach Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego.

Do Konina piłkarze KP Wooden Villa/Lucart Energy Września pojechali bez kontuzjowanego Patryka Kwiatkowskiego. Kapitan drużyny podczas ostatniego meczu ligowego z Tarnovią Tarnowo Podgórne doznał poważnej kontuzji i czeka go dłuższa przerwa w grze. Zawodnicy wrzesińskiej drużyny na rozgrzewce przed meczem ubrali koszulki „Patryk- wracaj do zdrowia” solidaryzując się z kontuzjowanym kapitanem drużyny.

Turniej dla wrześnian rozpoczął się od pojedynku z Jubiler Symix Autogniezno. Gnieźnianie już na początku meczu strzelili bramkę i cofnęli się do defensywy. Przewagi w posiadaniu piłki wrześnianie długo nie mogli zamienić na bramkę. Dopiero na dwie minuty przed końcem meczu Mikołaj Plichta doprowadził do wyrównania. Chwila dekoncentracji i piłkarze KP znów musieli odrabiać straty. Wycofanie bramkarza przyniosło doskonałą okazję do wyrównania, ale Marcin Janiszewski debiutujący w barwach KP przestrzelił w doskonałej okazji do zdobycia bramki. Ostatecznie Jubiler Symix Autogniezno pokonał KP Września 2 : 1.

Drugi mecz to pojedynek wrześnian z Post Luchtkanalen Gniezno. Grający zaledwie z jednym zawodnikiem na zmianę gnieźnianie mimo ambitnej gry nie mieli szans z zawodnikami KP, którzy strzelili im aż 6 bramek i o tym kto awansuje do dalszego etapu rozgrywek miał zadecydować ostatni mecz turnieju z gospodarzami KKF Automobile Torino Konin.

Mecz rozpoczął się od przewagi wrześnian, kilku dobrych okazji, lecz nie zamienionych na bramkę. Gospodarze okazali się bardziej skuteczni i po dwóch strzałach Łukasza Łajdeckiego prowadzili 2 : 0. Wrześnianie odpowiedzieli jedynie trafieniem Kamila Klechammera. Doskonałą okazję na wyrównanie miał Jakub Michalak, ale nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Zespół KKF Automobile Torino Konin wygrał to spotkanie 2 : 1 i dzięki trzem zwycięstwom w turnieju awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego. Wrześnianie zajęli w tym turnieju III miejsce i odpadli z rozgrywek.

Do Konina pojechaliśmy w bardzo licznym piętnastoosobowym składzie, dzięki czemu trener Arkadiusz Hofman mógł sprawdzić większą liczbę zawodników. Z wyników w turnieju nie jesteśmy do końca zadowoleni, ale z postawy naszych zawodników i ich zaangażowania już tak. Graliśmy i walczyliśmy do końca, zmierzyliśmy się z dobrymi przeciwnikami, a zebrane w tym turnieju doświadczenie z pewnością będzie procentować w przyszłości.” – podsumowuje występ w eliminacjach Pucharu Polski Piotr Jędraszak – rzecznik prasowy KP Wooden Villa/Lucart Energy Września.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. KKF Automobile Torino Konin 3 9 11 : 5
2. Jubiler Symix Autogniezno 3 6 9 : 5
3. KP Wooden Villa / Lucart Energy Września 3 3 8 : 4
4. Post Luchtkanalen Gniezno 3 0 3 : 17

Wyniki poszczególnych spotkań:

KKF Automobile Torino Konin – Post Luchtkanalen Gniezno 5:3 (4′ Mateusz Mroziński, 6′ Krystian Andrzejczak, 11′, 12′, 13′ Przemysław Skibiszewski – 2′ Patryk Konieczka, 13′, 14′ Kacper Boczkowski)

Jubiler Symix Autogniezno – Wooden Villa / Lucart Energy Września 2:1 (1′, 14′ Dawid Połatyński – 13′ Mikołaj Plichta)

KKF Automobile Torino Konin – Jubiler Symix Autogniezno 4:1 (11′, 11′ Mateusz Mroziński, 14′ Łukasz Łajdecki, 15′ Przemysław Skibiszewski – 9′ Kamil Karski)

Post Luchtkanalen Gniezno – Wooden Villa / Lucart Energy Września 0:6 (6′ Łukasz Fechner, 6′ Radosław Czerniak, 6′, 15′ Krzysztof Kozłowski, 9′ Jakub Michalak, 9′ Filip Janiszewski)

Post Luchtkanalen Gniezno – Jubiler Symix Autogniezno 0:6 (8′ Filip Kruczyński, 8′ Kamil Karski, 9′ Dawid Połatyński, 10′ Rafał Rybacki, 11′ Patryk Markiewicz, 12′ Kamil Karski)

KKF Automobile Torino Konin – Wooden Villa / Lucart Energy Września 2:1 (6′, 10′ Łukasz Łajdecki – 13′ Kamil Klechammer)

Skład KP Wooden Villa/Lucart Energy Września:

Marcin Siepielski, Maciej Zięba, Łukasz Fechner, Kamil Klechammer, Radosław Czerniak, Damian Tonder, Mikołaj Plichta, Igor Zieliński, Jakub Długosz, Jakub Michalak, Filip Janiszewski, Marcin Janiszewski, Jędrzej Cichoński, Łukasz Dębicki, Krzysztof Kozłowski

Tekst: zdjęcia: Piotr Jędraszak