FUTSAL GOSTYŃ POKONANY. KP WOODEN VILLA/LUCART ENERGY WRZEŚNIA WYGRYWA W MECZU NA SZCZYCIE

0
536

W sobotę 5 grudnia w hali sportowej we Wrześni gospodarze KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wygrali z Futsal Gostyń i utrzymali pozycję lidera Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu.

Tuż przed rozpoczęciem meczu zawodnicy i działacze obu drużyn uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Bronisława Dankowskiego – wiernego kibica wrzesińskiej drużyny, posła na sejm Rzeczypospolitej III i IV kadencji, wieloletniego radnego Rady Miejskiej we Wrześni, ojca Sebastiana Dankowskiego – jednego z założycieli stowarzyszenia Klub Piłkarski Września, członka Komisji Rewizyjnej oraz właściciela firmy Wooden Villa – jednego ze sponsorów tytularnych wrzesińskiego zespołu.

Zawodnicy KP Wooden Villa/Lucart Energy Września doskonale rozpoczęli pojedynek z Futsal Gostyń. Szybko zdobyte bramki przez Mikołaja Plichtę, Igora Zielińskiego, Krzysztofa Kozłowskiego, Jakuba Michalaka i Łukasza Fechnera sprawiły, że wrześnianie wygrywali już 5 : 0. Końcówka I połowy to dwa trafienia gości. Marcina Siepielskiego – bramkarza KP Wooden Villa/Lucart Energy Września pokonali Tomasz Nojman i Sławomir Kuzia. Wrześnianie prowadzili do przerwy 5 : 2. Nadzieję na odwrócenie losów spotkania rozwiał Mikołaj Plichta strzelając szóstą bramkę dla gospodarzy. Kolejne trafienie dla wrześnian zaliczył Jakub Michalak. W końcówce meczu Hubert Szyszka i Przemysław Czajka zmniejszyli nieco rozmiary porażki gostynian. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gospodarzy. Ich kapitan Łukasz Fechner na 5 sekund przed zakończeniem meczu zdobył ósmą bramkę dla gospodarzy i KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wygrało z Futsal Gostyń 8 : 4.

KP Wooden Villa/ Lucart Energy Września zagrało w składzie: Marcin Siepielski, Łukasz Fechner, Kamil Klechammer, Jakub Długosz, Krzysztof Kozłowski, Mikołaj Plichta, Jakub Michalak, Igor Zieliński, Łukasz Zugaj, Artur Giżewski, Damian Tonder, Maciej Zięba, Łukasz Dębicki

Trener: Arkadiusz Hofman

Kierownik drużyny: Szymon Sławiński

Po meczu powiedzieli:

Mateusz Matysiak (trener Futsal Gostyń): „Źle rozpoczęliśmy to było widać, za dużo bramek straciliśmy, gospodarz miał dużo szczęścia, ale też umiejętności. Zostaliśmy w szatni na początku meczu i cały czas goniliśmy wynik. Drużyna z Wrześni jako beniaminek ma jeden z lepszych startów w lidze, jaki pamiętam. My walczymy w każdym meczu o zwycięstwo, a co przyniesie koniec sezonu to zobaczymy. W zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce, a co będzie w tym to zobaczymy.”

Arkadiusz Hofman (trener KP Wooden Villa/Lucart Energy Września): „Każdy mecz jest dla nas coraz trudniejszym wyzwaniem, staramy się wygrywać i oby tak dalej. Dzisiejsza gra była nieco zmieniona w stosunku do naszych poprzednich meczy, gramy tak jak przeciwnik na to pozwala. Nasze ustawienia przedmeczowe doskonale się dziś sprawdziły. Gratuluję naszym zawodnikom świetnego występu.

Wyniki V kolejki:

FUTSAL RAWICZ 7 : 6 KKS JURAND KOZIEGŁOWY

KP WOODEN VILLA/LUCART ENERGY WRZEŚNIA 8 : 4 FUTSAL GOSTYŃ

PIAST PONIEC 8 : 3 PERFECTA

GKS TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 4 : 12 KKF KONIN

Tabela po V kolejkach:

1 KP WOODEN VILLA/LUCART ENERGY WRZEŚNIA 5 5 0 0 41:18 15

2 FUTSAL GOSTYŃ 5 4 0 1 37:24 12

3 KKF KONIN 3 3 0 0 45:9 9

4 FUTSAL RAWICZ 4 2 0 2 18:31 6

5 KKS JURAND KOZIEGŁOWY 4 2 0 2 32:30 6

6 PIAST PONIEC 4 1 0 3 22:22 3

7 GKS TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 4 0 0 4 13:36 0

8 PERFECTA 5 0 0 5 21:59 0

Tekst: Piotr Jędraszak

Zdjęcie: Dominik Cichoński

Transmisja całego meczu na żywo:

Bramki:

Wywiady pomeczowe: