POLICYJNE POŚCIGI NA TERENIE POWIATU WRZESIŃSKIEGO

0
50

Na terenie powiatu wrzesińskiego policjanci prowadzili trzy pościgi. Wszystkie zostały zakończone zatrzymaniem kierowców. Niestety co do dwóch przypadków powód nie zatrzymanie się do kontroli był kompletnie nieodpowiedzialny. W kwestii trzeciego, czynności policyjne trwają.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 5 grudnia br. na terenie powiatu wrzesińskiego prowadzili aż trzy policyjne pościgi. Kierowcy tego dnia chcąc ukryć swoje tajemnice nie chcieli rozmawiać z policjantami. Ale upór i determinacji wrzesińskich policjantów doprowadziła do poznania każdej tajemnicy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Pyzdrach o godzinie 3:15, gdzie policjanci z tamtejszego Posterunku zauważyli, że na ich widok kierujący Fiatem Seicento nagle stanowczo przyspieszył. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczął się oficjalnie pościg.

Kierujący łamiąc przepisy drogowe kompletnie nie zważał na oczywiste wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania pojazdu. Kontynuując ucieczkę poruszał się przez Borzykowo, Gorazdowo, Dłusk, Rataje, Pietrzyków, Szamarzewo, Cieśle Wielkie, Wszembórz, Spławie oraz Tarnową. Koniec pościgu nastąpił na grząskich terenach przy rzece Warcie. Radość z ucieczki trwała do godziny 14:35, gdzie w miejscu zamieszkania na terenie gminy Pyzdry został zatrzymany 24-latek.

Drugi pościg rozpoczął się o godzinie 8:25 na terenach zielonych w miejscowości Ciemierów -Kolonia. Okoliczności były takie same czyli nagłe przyśpieszenie kierowcy Volkswagena Golfa. Jednak pościg skończył się szybciej z uwagi utratę panowania nad prowadzonym pojazdem co skończyło się uderzeniem w drzewo. W Golfie podróżowało dwóch mężczyzn, na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Kierowcą okazał się 18-latek, natomiast pasażerem był 40-latek oboje są mieszkańcami gminy Pyzdry.

Podsumowując te dwa kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, jaki był powód popełnienia przestępstwa za które grozi nawet od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności. Odpowiedź niestety jest bardzo prosta, brak posiadania prawa jazdy. Jeśli by nie podjęli próby ucieczki to spotkanie z mundurowymi zakończyło się mandatem karnym. No cóż taką drogę wybrali…

Co do trzeciego prowadzonego pościgu czynności policyjne trwają. W najbliższych dniach podamy szczegóły.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni