PORAŻKA W MECZU NA SZCZYCIE (VIDEO + GALERIA)

0
168

W meczu dwóch czołowych drużyn Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu KP Wooden Villa/Lucart Energy Września przegrało z KKF Automobile Torino Konin 6 : 7. W artykule opis spotkania, transmisja video, wywiady pomeczowe oraz galeria zdjęć.

Spotkanie dwóch czołowych zespołów Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu dostarczyło kibicom bardzo wielu emocji. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a w całym meczu padło aż 13 bramek.

Prowadzenie w meczu jako pierwsi objęli gospodarze. Filip Janiszewski świetnie podał do Kamila Klechammera, a ten trafił do pustej bramki. Wyrównał kilka minut później Mateusz Mroziński. Na prowadzenie koninian wyprowadził ich grający trener – Przemysław Skibiszewski. Wrześnianie doprowadzili w 13 minucie do remisu. Tym razem asystował Kamil Klechammer, a bramkę strzelił Filip Janiszewski. Goście objęli ponownie prowadzenie za sprawą gola Łukasza Łajdeckiego. Chwilę później Nikodem Lipiński strzelił czwartą bramkę dla koninian. Końcowe minuty pierwszej połowy to doskonała i skuteczna gra gospodarzy. Najpierw Artur Giżewski zdobył kontaktową bramkę. Chwilę później dwójkowa akcja debiutujących w KP Wooden Villa/Lucart Energy Września Patryka Buczkowskiego i Jakuba Cierpiszewskiego została zamieniona na bramkę wyrównującą. Tuż przed przerwą Łukasz Fechner świetnie podał do Filipa Janiszewskiego, a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy sporo sytuacji bramkowych stworzyli sobie gospodarze, ale za każdym razem na posterunku był Michał Jankowski – bramkarz KKF Automobile Torino Konin. W 30 minucie meczu Krystian Robak – były zawodnik Victorii Września podał idealnie do Mateusza Mrozińskiego, a ten doprowadził do wyrównania. Później dwa przedłużone rzuty karne na bramki dla koninian wykorzystał świetnie dysponowany tego dnia Krystian Robak wyprowadzając koninian na dwubramkowe prowadzenie. Na 4 minuty przed końcem spotkania gospodarze zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Taka taktyka przyniosła skutek dopiero w ostatniej sekundzie meczu. Artur Giżewski strzelił szóstą bramkę dla wrześnian. Mecz zakończył się wynikiem 6 : 7 dla drużyny KKF Automobile Torino Konin.

Dzięki temu zwycięstwu to właśnie drużyna z Konina objęła prowadzenie w tabeli Fox Travel II Wielkoposkiej Ligi Futsalu.

Po meczu poiwedzieli:

Przemysław Skibiszewski (grający trener KKF Automobile Torino Konin):

Mecz był bardzo dynamiczny, od samego początku do samego końca, o czym świadczy nawet ostatnia bramka strzelona w ostatniej sekundzie meczu. O naszym zwycięstwie zadecydowały niuanse, indywidualne akcje, może chęć zwycięstwa, bo nie ukrywam, że byliśmy bardzo zmotywowani na ten mecz, czekaliśmy na niego od dawna. Chcieliśmy bardzo zrewanżować się za porażkę w Koninie, która mocno nas bolała i cieszy nas to zwycięstwo.

Arkadiusz Hofman (trener KP Woooden Villa/Lucart Energy Września):

Mecz taki jak powinien być szlagier, walka do samego końca, wynik cały czas był sprawą otwartą. Końcówka meczu zdecydowała, że musieliśmy podjąć ryzyko, przegrywając dwoma bramkami. Myślę, że dziś Konin nie był od nas zespołem lepszym, po prostu był bardziej doświadczony i wykorzystał te elementy gry, których nam zabrakło, czyli cierpliwości i determinacji w grze. Gdyby początek drugiej połowy ułożył się nieco inaczej i padły dwie lub trzy bramki z tych sytuacji, które sobie stworzyliśmy mecz wyglądał by zupełnie inaczej.”

Tekst: Piotr Jędraszak

Zdjęcia: Arkadiusz Sobczak