W NIEDZIELĘ STARTUJE LETNIA LIGA LZS O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WRZEŚNIA (SKARB KIBICA)

0
265

25 kwietnia na boisku w Ostrowie Szlacheckim zostanie rozegrana I kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy we Wrześni. W artykule przedstawiamy Skarb Kibica – opisy i prognozy przedsezonowe drużyn występujących w najstarszych rozgrywkach ligowych w Gminie Września.

W tegorocznym sezonie do startu w rozgrywkach zgłosiło się 10 drużyn. Zagrają one systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. Czeka nas zatem aż 18 ligowych kolejek.

Cieszę się niezmiernie, że rozgrywki piłkarskie prowadzone przez nasze stowarzyszenie stale się rozwijają. W porównaniu z ubiegłym sezonem do rozgrywek zgłoszono dwie nowe drużyny: Gozdowo i Psary Polskie oraz aż 4 nowe boiska: w Chwalibogowie, Gutowie Wielkim, Gozdowie i Psarach Polskich. Świadczy o o ogromnym potencjale, który drzemie w środowiskach sołeckich.” – mówi Piotr Jędraszak – prezes zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni – organizatora rozgrywek.

Niestety pandemia nieco pokrzyżowała nam szyki. Mieliśmy wystartować z nowym sezonem 21 marca, ale ze względu na obostrzenia i zamrożenie sportu amatorskiego byliśmy zmuszeni przełożyć inaugurację sezonu. Teraz przepisy się zmieniły, odmrożono „sport amatorski” i z niecierpliwością czekamy na I ligową kolejkę, która odbędzie się 25 kwietnia na boisku w Ostrowie Szlacheckim” – informuję o aktualnej sytuacji Piotr Jędraszak.

A co się dzieje w poszczególnych drużynach. Zapraszamy do lektury Skarbu Kibica.

Białężyce

Obrońca mistrzowskiego tytułu do ligi przygotowywał się rozgrywając sparingi z drużynami z Barda i Gozdowa na swoim boisku w Chociczy Wielkiej. Oprócz przygotowania sportowego mistrz sezonu letniego dorobił się swojego profilu na Facebooku, herbu drużynowego oraz nowych strojów. A jak się kadrowo zmieniła drużyna? „ Do zespołu dołączyli Michał Zakęs oraz Przemysław Zbieranek, a do Gozdowa odszedł Grzegorz Groblewski” – mówi Maciej Grajek – kierownik zespołu. Czy zatem Białężyce będą walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu? „Gramy o miejsca 1 – 3” – zapewnia Maciej Grajek.

Sędziwojewo

Mistrz Letniej Ligi LZS w roku 2019 i wicemistrz w sezonie 2020 z pewnością będzie również walczyć co najmniej o podium w tegorocznych rozgrywkach. Niestety nie mamy żadnych informacji o zmianach kadrowych, należy zatem przypuszczać, że kadra Sędziwojewa pozostanie taka sama jak w poprzednich latach.

Sołeczno

Od kilku sezonów drużyna Sołeczna plasuje się w okolicach ligowego podium. Przypomnijmy w roku 2020 zajęli trzecie miejsce. Jakie cele stawia sobie zespół w tegorocznych rozgrywkach?

Do ligi przystępujemy z bardzo dobrym nastawieniem, bo każdy z nas jest głodny piłki po tak długiej przerwie od rozgrywek. Za cel stawiamy sobie podium, ale ostrzymy zęby na wygranie ligi i liczymy, że uda nam się to osiągnąć.” – zapowiada Rafał Wojtucki – kierownik drużyny. A jakie zmiany kadrowe zaszły w drużynie w ostatnim czasie? – „ Do naszego zespołu dołączyło kilku nowych zawodników , którzy mam nadzieję będą sporym wzmocnieniem kadry , która jest taka jaką dysponowaliśmy na lidze halowej . Odszedł jedynie Łukasz Kirkiewicz , który gra obecnie w drugiej drużynie Victorii Września.” – informuje Rafał Wojtucki.

Ostrowo Szlacheckie

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu będzie starała się w obecnym roku wskoczyć na podium. Ma im w tym pomóc jeden z najlepszych zawodników w lidze w poprzednich latach. O kim mowa? Transferowy hit pewnie zaprezentuje się podczas pierwszej kolejki, która odbędzie się właśnie na boisku w Ostrowie Szlacheckim….

Obłaczkowo

Najbardziej chimeryczna drużyna, która potrafi wygrać i przegrać z każdym będzie w tym roku walczyć o ustabilizowanie formy. W sezonie halowym zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, jak będzie podczas rozgrywek na boiskach trawiastych?

Węgierki

Drużyna, która w ostatnim roku mocno zawiodła. W roku 2019 walczyli o podium, a ubiegłoroczne rozgrywki zakończyli zaledwie na szóstym miejscu. Czy drużyna będzie w stanie nawiązać do ligowej czołówki? Aby to zrobić należało by wzmocnić kadrę.. Czy takie ruchy kadrowe zostały poczynione? Przekonamy się podczas pierwszej ligowej kolejki…

Bierzglin

Siódme miejsce w zeszłym sezonie to z pewnością nie jest szczyt marzeń drużyny z Bierzglina. A jakie cele stawia sobie zespół na tegoroczne rozgrywki? „ Drużyna wciąż się buduję i staramy się szukać wciąż nowych rozwiązań. Na nowy sezon patrzymy z optymizmem, chcemy usunąć niesmak, jaki pozostawiliśmy po poprzednim letnim sezonie ligi LZS. Chcemy, tak samo jak w sezonie halowym punktować i trzymać się w pierwszej piątce ligi. Celujemy jak najwyżej, lecz realnie zadowolimy się miejscami 5-7. Jakie zmiany kadrowe w porównaniu z poprzednim sezonem? Do drużyny dołączył Kacper Grabarek z LZS Sołeczno oraz Damian Hałas, nikt nie opuścił drużyny.” – mówi Sebastian Kantorski – kierownik drużyny Bierzglina.

Bardo

W ubiegłorocznych rozgrywkach startowali jako beniaminek i zakończyli sezon na ostatnim miejscu. Co prawda drużyna nie wygrała w poprzednim roku żadnego spotkania, ale pokusiła się o trzy remisy m.in. z Sołeczno, które zakończyło ligę na podium. Doświadczenie zebrane w zeszłym roku powinno procentować i zespół powinien piąć się w ligowej tabeli. Dodatkowym atutem będzie z pewnością rola gospodarza w kilku ligowych kolejkach na boisku w Chwalibogowie.

Gozdowo

Beniaminek tegorocznych rozgywek, który w zeszłym sezonie zbierał doświadczenie podczas turnieju „Piłka Łączy Pokolenia” rozegranego we Węgierkach oraz w rozgrywkach Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy we Wrześni. „ Do gry przystępujemy z optymistycznym nastawieniem. Jesteśmy młodą drużyną, która jeszcze się tworzy i zgrywa. Cieszymy się, że udało się wskrzesić zespół i tym samym piłka nożna wróciła do Gozdowa. Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli być też gospodarzami dwóch kolejek. Występy w lidze halowej zakończyły się zdobyciem małej ilości punktów oraz zajęciem przedostatniego miejsca, lecz nie zrażamy się tym i gramy dalej. Najważniejsza jest radość z gry. Dziękujemy Zarządowi Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni za zgodę i możliwość gry w lidze.” – mówi Arkadiusz Sobczak – kierownik drużyny LZS Gozdowo

Do drużyny dołączył doświadczony Grzegorz Groblewski, znany z rozgrywek piłkarskich w Gminie Kołaczkowo oraz z gry w drużynie LZS Białężyce. Pozyskanie tego zawodnika z pewnością będzie sporym wzmocnieniem beniaminka. Jakie jeszcze nastąpiły ruchy kadrowe? „ Do zespołu dołączyły osoby, które występowały we wcześniejszych drużynach LZS Gozdowo: Grzegorz Groblewski (transfer z LZS Białężyce), Patryk Wolski oraz Jakub Szkudlarek. Dodatkowo chęć do gry wyraziły osoby, które bywały u nas na treningach, lecz wcześniej nie mogli występować w lidze: Krzysztof Powroźnik, Przymysław Stawniak, Mateusz Grobelny. Wszyscy dysponują doświadczeniem i ograniem, więc powinni dla nas stanowić spore wzmocnienie. Miło jest słyszeć, gdy doświadczony zawodnik chce u nas grać z takich powodów, jak np. pochodzi z Gozdowa – tutaj się urodził oraz wychował – dlatego też chce reprezentować nasze sołectwo. Wymienione osoby są zawodnikami, którzy grają w polu. Do drużyny seniorskiej mogliśmy również zgłosić osobę, która wcześniej występowała w drużynie młodzieżowej, czyli Aleksandra Soleckiego. Olek występuję na pozycji bramkarza. Dzięki temu dysponujemy trzema zawodnikami na pozycji golkipera. Niestety z gry w lidze zrezygnowało pięć osób: Paweł Dederko, Łukasz Haremza, Piotr Śniegocki, Bartek Juchacz oraz Kacper Hoffman. Są to decyzje podyktowane sprawami prywatnymi.” – tak przedstawił ruchy kadrowe w drużynie Arkadiusz Sobczak.

Jakie cele zatem stawia sobie drużyna przed sezonem? „ Nie mamy określonego miejsca, które chcielibyśmy zająć. Naszym celem jest po prostu gra, która przyniesie nam satysfakcję, radość oraz dobrze spędzimy czas. Im wyższe miejsce zajmiemy, tym bardziej będziemy zadowoleni. Naszym głównym celem jest po prostu pozytywnie wpisanie się do ligi LZS Gminy Września. Postaramy się wyrobić pozytywną opinię wśród zarządu, innych drużyn oraz kibiców.” – kontynuuje swoją wypowiedź Arkadiusz Sobczak.

Psary Polskie

Kolejny beniaminek rozgrywek. Choć patrząc na skład jest to raczej powrót na ligowe boiska doświadczonych graczy, którzy w przeszłości reprezentowali Błękitnych Psary Polskie w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że Błękitni Psary Polskie kilka ładnych sezonów temu grały nawet na poziomie IV ligi. W rozgrywkach halowych Psary Polskie nie miały sobie równych, liga na trawie jednak rządzi się trochę innymi prawami, ale ta drużyna to z pewnością jeden z faworytów do wygrania całych rozgrywek.

Jak widać tegoroczne rozgrywki zapowiadają się naprawdę interesująco….

A dla tych co czekają do ostatniej chwili, by rozliczyć się z fiskusem przypominamy, że można przekazać swoje 1 % podatku na cele statutowe naszego stowarzyszenia, do czego gorąco zachęcamy.

Szczegóły na plakacie:

Terminarz I kolejki: