KOLEJNY SEZON LETNIEJ LIGI LZS ROZPOCZĘTY (GALERIA)

0
581

W niedzielę 25 kwietnia na boisku w Ostrowie Szlacheckim odbyła się I kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W artykule opisy meczów, wyniki, tabela oraz galeria zdjęć drużynowych.

Przypomnijmy, że w tym roku do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, które zagrają systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. Czeka nas zatem aż 18 ligowych kolejek.

A co się działo w pierwszej inauguracyjnej kolejce?

Psary Polskie – Obłaczkowo 8 : 1 (3 : 1)

Już w drugiej minucie Dominik Chromiński – zawodnik Psar Polskich otworzył wynik spotkania i to on jest autorem pierwszej bramki w tegorocznych rozgrywkach. Do przerwy Psary Polskie prowadziły z Obłaczkowem 3 : 1. Do przerwie dominacja Psar była jeszcze większa i wygrali oni aż 8 : 1. Zdecydowane zwycięstwo Psar Polskich w pierwszym meczu świadczy o tym, że aktualny mistrz Halowej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września ma apetyt również na mistrzostwo w lidze na boiskach trawiastych.

Białężyce – Gozdowo 5 : 1 (3 : 1)

Spotkanie obrońcy mistrzowskiego tytułu – Białężyc z beniaminkiem rozgrywek – Gozdowem zaczęło się sensacyjnie. Jako pierwszy w tym meczu bramkę zdobył Grzegorz Groblewski i Gozdowo sensacyjnie wyszło na prowadzenie. Co ciekawe ten zawodnik jeszcze rok temu reprezentował barwy drużyny z Białężyc. Pod koniec pierwszej połowy obrońca tytułu znalazł sposób na obronę beniaminka. Adam Stasiak w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki i wyprowadził Białężyce na prowadzenie. Obrońca tytułu nie wypuścił już zwycięstwa z rąk i wygrał ostatecznie 5 : 1.

Sędziwojewo – Sołeczno 2 : 0 (0 : 0)

Zapowiadany na hit I kolejki mecz pomiędzy dwoma drużynami, które któe zawsze walczyły o miejsca na podium, czyli Sędziwojewo i Sołeczno nieco rozczarował. Mało w tym spotkaniu było składnych akcji, sporo niedokładności, a zawodnicy dodatkowo musieli walczyć z silnie wiejącym wiatrem. Do przerwy żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki. W drugiej części spotkania Bartosz Boroniec – Król Strzelców Letniej Ligi LZS w poprzednim sezonie wziął sprawy w swoje ręce i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Więcej bramek w tym meczu nie padło i Sędziwojewo wygrało z Sołeczną 2 : 0.

Ostrowo Szlacheckie – Bierzglin 3 : 1 (0 : 1)

W tym spotkaniu główną rolę odgrywał silnie wiejący wiatr. W pierwszej połowie grający „z wiatrem” piłkarze z Bierzglina objęli prowadzenie za sprawą Kamila Skibińskiego. W drugiej połowie po zmianie stron to piłkarze z Ostrowa Szlacheckiego mieli przewagę i trafili trzykrotnie do siatki rywali. Do wyrównania doprowadził Michał Pirański, drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Parus, a wynik meczu ustalił Michał Jarząbek.

Bardo – Węgierki 3 : 2 (0 : 2)

Takie mecze zapamiętuję się na długo. Drużyna Barda, która zadebiutowała w rozgrywkach Letniej Ligi LZS rok temu nie była w stanie w poprzedniej edycji odnieść żadnego zwycięstwa. Po pierwszej połowie drużyna Węgierek po dwóch trafieniach Grzegorza Lipieckiego niewiele wskazywało żeby Bardo odniosło pierwsze historyczne ligowe zwycięstwo… A jednak! Już po pierwszych pięciu minutach drugiej połowy zawodnicy z Barda wyrównali dzięki trafieniom Adama Jałochy i Adriana Hofmańskiego. Potem sporą przewagę uzyskali podrażnieni piłkarze Węgierek. Niestety dla nich piłka za nic w świecie nie chciała znaleźć drogi do siatki drużyny z Barda. Po strzałach Grzegorza Lipieckiego i Jakuba Kazimierczuka piłka zatrzymywała się na porzeczce i słupku i wylatywała w pole. Zawodnicy z Barda bronili się nieraz całym zespołem na swojej połowie i nie byli w stanie utrzymać się dłużej przy piłce. Aż do ostatniej minuty meczu. Wzorowa wyprowadzona kontra zakończona trafieniem Adama Jałochy sprawiła, że to Bardo sensacyjnie wygrało ten mecz odwracając losy spotkania.

Tabela po 1 kolejce:

1LZS Psary Polskie131008:1
2LZS Białężyce131005:1
3LZS Ostrowo Szlacheckie131003:1
4LZS Sędziwojewo131002:0
5LZS Bardo131003:2
6LZS Węgierki100012:3
7LZS Bierzglin100011:3
8LZS Sołeczno100010:2
9LZS Gozdowo100011:5
10LZS Obłaczkowo100011:8

GALERIA ZDJĘĆ DRUŻYNOWYCH: