DESZCZOWA KOLEJKA LETNIEJ LIGI LZS

0
410

2 maja na boisku w Ostrowie Szlacheckim odbyła się II kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Tego dnia warunki atmosferyczne nie sprzyjały zawodnikom. Padający ciągle deszcz oraz silny wiatr utrudniały prowadzenie gry. A kto najlepiej odnalazł się w tym ekstremalnych warunkach?

2 maja boisko w Ostrowie Szlacheckim

godz. 9.00 Psary Polskie – Wegierki 4 : 2 (0 : 1)

Jako pierwsze z trudnymi warunkami musiały się zmierzyć drużyny Psar Polskich i Węgierek. Na początku spotkania lepiej radzili sobie zawodnicy Węgierek. To oni za sprawą Grzegorza Lipieckiego objęli prowadzenie w tym meczu. Zawodnicy Psar Polskich dobrze wyszkoleni technicznie mieli problemy w konstruowaniu składnych akcji, z których są znani. Do przerwy prowadzili zatem zawodnicy Węgierek. Dopiero rzut rożny wykonywany przez Dominika Chromińskiego przyniósł im wyrównanie. Zagrana piłka przez tego zawodnika po rykoszecie od obrońcy znalazła drogę do bramki. Piłkarze Węgierek jednak się nie poddawali. Wzorowo wyprowadzona kontra, świetna asysta Grzegorza Lipieckiego i Jakub Kazimierczuk wyprowadził ponownie Węgierki na prowadzenie. Psary Polskie dążyły do odwrócenia losów tego spotkania. Najpierw udało im się wyrównać dzięki trafieniu Waldemara Skwiry. Na 5 minut przed końcem meczu miała miejsce kluczowa akcja meczu. Jakub Kazimierczuk został ukarany przez sędziego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką i drużyna Węgierek musiał do końca spotkania grac o jednego zawodnika w polu mniej. Doświadczony zespół Psar Polskich wykorzystał grę w przewadze i dzięki trafieniom Bartosza Lisa i Waldemara Skwiry wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu.

Godz. 10.00 Ostrowo Szlacheckie – Białężyce 2 : 2 (0 : 0)

Spotkanie zapowiadane jako hit tej kolejki rzeczywiście takim było. Ogromne zaangażowanie i chęć zwycięstwa zarówno jednej, jak i drugiej drużyny sprawiły, że mecz mimo ciężkich warunków atmosferycznych był niezwykle zacięty. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Maciej Rybacki – nowy zawodnik Ostrowa Szlacheckiego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Odpowiedź Białężyc była niemal natychmiastowa. Najpierw Adrian Kozka strzałem głową doprowadził do wyrównania chwilę później Krzysztof Pijacki wyprowadził Białężyce na prowadzenie. Ostrowo Szlacheckie walczyło jednak do końca. Najpierw po strzale Macieja Rybackiego piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Huberta Głowskiego. Co nie udało się Maciejowi Rybackiemu udało się Grzegorzowi Parusowi. To ten zawodnik doprowadził do remisu. Wynik nie zmienił się już do końca meczu i zanotowaliśmy pierwszy w tym sezonie podział punktów.

Godz. 11.00 Bardo – Gozdowo 5 : 1 (2 : 1)

Mecz dwóch drużyn młodych stażem w Letniej Lidze LZS. Jako pierwsi w tym spotkaniu bramkę zdobyli zawodnicy Barda. Gozdowo wyrównało po trafieniu Arkadiusza Sobczaka. Jeszcze przed przerwą Bardo wyszło na prowadzenie. Druga połowa to już zdecydowanie lepsza i skuteczniejsza gra drużyny z Barda. Strzelili oni trzy bramki i ostatecznie wygrali spotkanie 5 : 1. Dzięki dwóm zwycięstwom drużyna Barda zajmuje sensacyjne drugie miejsce w ligowej tabeli.

Godz. 12.00 Sołeczno – Obłaczkowo 3 : 0 walkower

Godz. 13.00 Sędziwojewo – Bierzglin 3 : 0 walkower

Piłkarze Letniej Ligi LZS opuszczają boisko w Ostrowie Szlacheckim. III kolejka rozgrywek została zaplanowana na najbliższą niedzielę 9 maja na boisku w Chociczy Wielkiej, gdzie gospodarzem będzie drużyna Białężyc.