DWIE DRUŻYNY Z KOMPLETEM PUNKTÓW W LETNIEJ LIDZE LZS

0
338

W niedzielę 9 maja na boisku w Chociczy Wielkiej rozegrano III kolejkę Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Na czele rozgrywek Psary Polskie przed Sędziwojewem – obie drużyny mają na swoim koncie komplet zwycięstw.

W przeciwieństwie do poprzedniej kolejki, tym razem warunki atmosferyczne sprzyjały piłkarzom. W Chociczy Wielkiej świeciło słońce i można było grać w piłkę z przyjemnością. A oto co się działo podczas tej kolejki:

III kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września

9 maja boisko w Chociczy Wielkiej

godz. 9.00 Węgierki – Gozdowo 5 : 1 (3 : 0)

Do był pojedynek drużyn, które do tej pory nie zdobyły punktów w tegorocznych rozgrywkach. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli bardziej doświadczeni zawodnicy Węgierek. Po dwóch trafieniach Grzegorza Lipieckiego i jednym Sebastiana Grądziela prowadzili do przerwy 3 : 0. W drugiej połowie Grzegorz Lipiecki strzelił jeszcze dwie bramki dla Węgierek i dzięki czterem trafieniom w tym spotkaniu stał się liderem klasyfikacji strzelców. Gozdowo stać było tylko na jedno honorowe trafienie, a jego autorem był Michał Krotoszyński.

Godz. 10.00 Ostrowo Szlacheckie – Bardo 9 : 1

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Adam Konieczny i wyprowadził Bardo na prowadzenie. Potem jednak niepodzielnie panowali na boisku zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego. Z przyjemnością patrzyło się na luz i polot z jakim zawodnicy tej drużyny operowali piłką. Strzelili swoim rywalom aż 9 bramek i pokazali naprawdę skuteczny i widowiskowy futbol. Hattrickiem w tym meczu popisali się Aleksander Kaczor i Damian Sękowski. Ostrowo Szlacheckie w tym sezonie na razie nie przegrało i z taką formą może okazać się „czarnym koniem” rozgrywek.

Godz. 11.00 Psary Polskie – Sołeczno 6 : 2

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Sołeczno przystąpiło do tego pojedynku w bardzo licznym i mocnym składzie. Jednak doświadczenie i zabójcza wręcz skuteczność była po stronie zawodników Psar Polskich. W 7 minucie Mateusz Izydorek wyprowadził Psary Polskie na prowadzenie. Chwilę później Dominik Chromiński dwukrotnie pokonał Dawida Krzyżanowskiego – bramkarza Sołeczna. Czwartą bramkę dla Psar Polskich z rzutu wolnego zdobył Marcin Izydorek. Piłkarze Sołeczna odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem autorstwa Wojciecha Dederko. W 20 minucie Dominik Chromiński skompletował hattricka w tym spotkaniu. Dawid Święcicki pod koniec pierwszej połowy zdobył drugą bramkę dla Sołeczna i do przerwy Psary Polskie prowadziły 5 : 2. Po przerwie zawodnicy Psar Polskich postawili na skomasowaną defensywę, a piłkarze z Sołeczna nie potrafili znaleźć sposobu na rozmontowanie szczelnej obrony przeciwników. W tej połowie padał tylko jedna bramka, a jej strzelcem był Mateusz Izydorek. Psary Polskie wygrały trzecie spotkanie z rzędu i prowadzą w tabeli po III kolejkach spotkań.

Godz. 12.00 Bierzglin – Obłaczkowo 3 : 2

Przed tym spotkaniem obie drużyny nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa w tegorocznym sezonie. Była to zatem doskonała okazja na przełamanie. Do spotkania zawodnicy Obłaczkowa przystąpili bez zmienników, co zdecydowanie utrudniło im odniesienie dobrego rezultatu w tym spotkaniu. Bronili się oni jednak mądrze, a w ataku liczyli na najbardziej wysuniętego Dawida Witkowskiego. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, a jej autorem był Mariusz Kasprowiak. Do przerwy Bierzglin prowadził zatem 1 : 0. Po przerwie, gdy Dawid Grabarek strzelił drugą bramkę dla Bierzglina, wydawało się, że to koniec emocji w tym meczu. Zawodnicy Obłaczkowa jednak walczyli o korzystny wynik do samego końca. Kontaktową bramkę zdobył Maciej Jadczak. Bierzglin po chwili jednak znowu wyszedł na dwubramkową przewagę. Strzelcem bramki był Damian Hałas. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania Dawid Witkowski zdobył drugą bramkę dla Obłaczkowa. W końcówce spotkania ambitna gra zawodników Obłaczkowa mogła zostać nagrodzona. Za zagranie ręką w polu karnym został przyznany im rzut karny. Strzał Dawida Witkowskiego obronił Sebastian Kantorski – bramkarz Bierzglina. Wynik meczu do końca już się nie zmienił i Bierzglin odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Sędziwojewo – Białężyce 2 : 0 (2 : 0)

Pojedynek mistrza Letniej Ligi LZS z roku 2019 – Sędziwojewa, z aktualnym obrońcą mistrzowskiego tytułu – Białężycami zapowiadał się jako hit tej kolejki. Lepiej to spotkanie rozpoczęli zawodnicy Białężyc. Doskonałych okazji do zdobycia bramki nie wykorzystali jednak Dawid Nowak i Krzysztof Pijacki. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i sprawdziło się ono w tym spotkaniu. W zamieszaniu w polu karnym Białężyc najwięcej sprytu wykazał Józef Targosz i to on wyprowadził Sędziwojewo na prowadzenie. Potem gra się wyrównała, ale mimo kilku okazji strzeleckich z jednej i drugiej strony wynik pozostawał bez zmian. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Bartosz Boroniec – Król Strzelców Letniej Ligi LZS w sezonie 2020 zdobył drugą bramkę dla Sędziwojewa. Po przerwie zawodnicy Sędziwojewa skupili się na grze defensywnej i czekali na ataki Białężyc. Zawodnicy obrońcy mistrzowskiego tytułu nie byli tego dnia w dobrej dyspozycji i rzadko stwarzali sobie okazje strzeleckie. Druga połowa zakończyła się bez zmiany rezultatu i w pojedynku dwóch ostatnich mistrzów Letniej Ligi LZS wygrywa Sędziwojewo.

Następna kolejka Letniej Ligi LZS już w najbliższą niedzielę 16 maja. Zostanie ona rozegrana ponownie na boisku w Chociczy Wielkiej.

Tabela po III rozegranych kolejkach:

1LZS Psary Polskie3930018:5
2LZS Sędziwojewo393007:0
3LZS Ostrowo Szlacheckie3721014:4
4LZS Bardo362019:12
5LZS Białężyce341117:5
6LZS Węgierki331029:8
7LZS Sołeczno331025:8
8LZS Bierzglin331024:8
9LZS Obłaczkowo300033:14
10LZS Gozdowo300033:15

Tekst: Piotr Jędraszak

Zdjęcie: Arkadiusz Sobczak