LETNIA LIGA LZS WRACA DO GUTOWA WIELKIEGO

0
187

W niedzielę 23 maja zostanie rozegrana V kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Po kilku latach przerwy piłkarze – „ludowcy” zagrają na boisku w Parku Napoleona w Gutowie Wielkim.

Ostatni raz piłkarze spod szyldu LZS zagrali na boisku w Parku Napoleona w Gutowie Wielkim kilka lat temu, jak istniała jeszcze drużyna tego sołectwa. Od tego czasu nie były rozgrywane tam mecze. Dopiero w tym sezonie, za sprawą Andrzeja Miśkowiaka – kierownika drużyny LZS Sołeczno, która będzie gospodarzem dwóch najbliższych kolejek, piłka nożna wraca do Gutowa Wielkiego. Jak będzie się grało piłkarzom na tym boisku? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę. A oto jak prezentują się pary meczowe V kolejki:

23 maja boisko w Gutowie Wielkim

godz. 9.00 Bierzglin – Psary Polskie

Pojedynek drużyn z górnej piątki tabeli. Psary Polskie to na razie lider rozgrywek z kompletem punktów. Bierzglin natomiast zajmuje V miejsce z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są piłkarze z Psar Polskich, ale Bierzglin, który poprawnie prezentuje się w tym sezonie może pokusić się o niespodziankę.

Godz. 10.00 Białężyce – Sołeczno

To zdecydowanie hit tej kolejki. Spotkania między tymi drużynami są zawsze niezwykle zacięte, wyrównane i emocjonujące. Smaczku dodaje fakt, że oba zespoły nieco rozczarowują w tym sezonie. Białężyce – obrońca mistrzowskiego tytułu zajmuje na razie IV lokatę ze stratą 5 punktów do lidera. Sołeczno – trzecia siła ubiegłorocznych rozgrywek, aktualnie zajmuje dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów. Jak widać obie drużyny potrzebują punktów jak tlenu, co zapowiada bardzo emocjonujące piłkarskie widowisko.

Godz. 11.00 Bardo – Obłaczkowo

Kolejny ciekawie zapowiadający się mecz. Bardo po świetnym początku doznało dwóch dość sromotnych porażek z bardziej doświadczonymi zespołami. Obłaczkowo wydaje się, że kryzys kadrowy ma już za sobą i pomału zacznie się piąć w górę ligowej tabeli. Na razie ma na koncie cztery porażki, zatem z kim tu zdobywać punkty, jak nie właśnie z mniej doświadczonymi rywalami?

Godz. 12.00 Ostrowo Szlacheckie – Gozdowo

Tutaj mamy zdecydowanego faworyta tego pojedynku. Ostrowo Szlacheckie prezentuje się w tym sezonie naprawdę dobrze, wygrali 3 spotkania, jeden zremisowali i są na razie niepokonani. Ciężko będzie beniaminkowi z Gozdowa o punkty w tym spotkaniu. Piłkarzom tej drużyny nie można odmówić ambicji i woli walki, ale to na razie za mało, by zdobywać punkty w lidze..

Godz. 13.00 Sędziwojewo – Węgierki

Sędziwojewo w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Ma na swoim koncie komplet 4 zwycięstw i zajmuje drugie miejsce w tabeli ustępując jedynie Psarom Polskim, które mają lepszy bilans bramkowy. Węgierki na razie mają na koncie 1 zwycięstwo i 3 porażki, zatem faworytem jest w tym spotkaniu drużyna Sędziwojewa.