ZMIANA NA POZYCJI WICELIDERA W LETNIEJ LIDZE LZS

0
421

23 maja na boisku w Gutowie Wielkim odbyła się V kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar burmistrza Miasta i Gminy Września. W artykule opisy rozegranych spotkań, wyniki oraz ligowa tabela.

Jak co niedzielę zawodnicy Letniej Ligi LZS rozgrywali ligową kolejkę. Po kilku latach przerwy piłkarskie zmagania wróciły na boisko w Gutowie Wielkim. A oto co się działo podczas tej kolejki:

23 maja boisko w Gutowie Wielkim

Godz. 9.00 Psary Polskie – Bierzglin 11 : 2 (5 : 1)

Do tego spotkania zawodnicy Bierzglina przystąpili bez zmienników, co w starciu z liderem rozgrywek stawiało ich w bardzo trudnej sytuacji. Piłkarze Psar Polskich, dobrze wyszkoleni technicznie na początku meczu mieli sporo problemów by przystosować się do specyficznych warunków na boisku w Gutowie Wielkim. Co prawda trawa na boisku była skoszona, ale nie zebrana co sprawiało, że ciężko było grać piłką po podłożu. Zawodnicy z Psar Polskich po kilku minutach odnaleźli sposób na zdobywanie bramek i rozpoczęli swój festiwali strzelecki. Do przerwy prowadzili 5 : 1. W drugiej połowie piłkarze Bierzglina opadli z sił i dali sobie strzelać kolejne bramki. Ostatecznie Psary Polskie rozgromiły Bierzglin aż 11 : 2, a Dominik Chromiński dzięki 4 trafieniom w tym spotkaniu prowadzi w klasyfikacji Króla Strzelców rozgrywek.

Godz. 10.00 Białężyce – Sołeczno 3 : 2 ( 1 : 2)

Mecz zapowiadany jako hit tej kolejki swoją dramaturgią i przebiegiem nie zawiódł kibiców. Obie drużyny jak tlenu potrzebowały punktów, ale z respektem i szacunkiem dla rywala przystąpiły do spotkania. Pierwsza bramka była dość kuriozalna. Nieporozumienie pomiędzy obrońcą, a bramkarzem Sołeczna wykorzystał Arkadiusz Nowak, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Potem nastąpił lepszy okres gry Sołeczna. Aktywny Pavlo Iarmoliuk najpierw wyrównał, a potem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Wynikiem 2 : 1 dla Sołeczna zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie zawodnicy Białężyc długo nie mogli sforsować szczelnej defensywy Sołeczna. Dopiero piękny strzał pod poprzeczkę Adama Stasiaka znalazł drogę do bramki strzeżonego przez Dawida Krzyżanowskiego. Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się remisem w końcówce meczu na rajd zdecydował się Krzysztof Pijacki. Były zawodnik miejscowego Gutowa Wielkiego minął kilku obrońców i precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zawodnikom Sołeczna zabrakło już czasu, by wyrównać i w tym ciekawym oraz emocjonującym meczu Białężyce pokonały Sołeczno 3 : 2.

Godz. 11.00 Obłaczkowo – Bardo 5 : 3 (3 : 2)

To był spektakl jednego aktora. Dawid Witkowski niczym profesor ogrywał obrońców Barda i mocnymi oraz precyzyjnymi strzałami co chwila gnębił bramkarza Barda Wawrzyńca Wasielewskiego. Dawid Witkowski zdobył w tym meczu 4 bramki i to głównie dzięki jego skuteczności Obłaczkowo odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Piątą bramkę dla Obłaczkowa zdobył Kamil Słyk. Dla Barda bramki zdobywali: Adam Jałocha dwie oraz Damian Ludwiczak jedną.

Godz. 12.00 Ostrowo Szlacheckie – Gozdowo 8 : 2 (4 : 0)

Zgodnie z przewidywaniami mecz przebiegał pod dyktando zawodników z Ostrowa Szlacheckiego. Od początku meczu objęli oni prowadzenie, które systematycznie powiększali. Po 3 bramki dla swojego zespołu zdobyli: Maciej Rybacki oraz Bartosz Orwat, po bramce dołożyli jeszcze Aleksander Kaczor i Kamil Jóźwiak. Honorowe trafienia dla Gozdowa zdobyli bracia Krotoszyńscy: Michał i Mateusz. Dzięki temu zwycięstwu Ostrowo Szlacheckie awansowało na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Godz. 13.00 Węgierki – Sędziwojewo 2 : 1 (1: 1)

Przed spotkaniem faworytem tego meczu była drużyna Sędziwojewa, która przed tą kolejką miała na koncie komplet punktów. Spotkanie zaczęło się niespodziewanie od bramki dla drużyny Węgierek. Grzegorz Lipiecki bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał bramkarza Sędziwojewa. Zawodnicy mistrza Letniej Ligi LZS z sezonu 2019 ambitnie walczyli o odrobienie strat. Aż w końcu Łukasz Wojciuszkiewicz doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik się już nie zmienił i było 1 : 1. Po przerwie długo rezultat spotkania się nie zmieniał. Bohaterem spotkania okazał się Grzegorz Lipiecki. Najlepszy strzelec Węgierek wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem Sędziwojewa i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Było to już dziesiąte trafienie tego zawodnika w tym sezonie. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i Węgierki dość niespodziewanie ograły Sędziwojewo 2 : 1.

Już za tydzień w niedzielę 30 maja ponownie na boisku w Gutowie Wielkim VI kolejka rozgrywek, a w niej m.in. pojedynek lidera – Psary Polskie z wiceliderem – Ostrowem Szlacheckim.

Tabela po V kolejkach:

1LZS Psary Polskie51550035:08
2LZS Ostrowo Szlacheckie51341025:7
3LZS Sędziwojewo51240114:4
4LZS Białężyce51031112:8
5LZS Węgierki5620312:12
6LZS Bardo5620314:23
7LZS Bierzglin562038:19
8LZS Sołeczno531047:13
9LZS Obłaczkowo531049:19
10LZS Gozdowo500056:29