PRZED NAMI MECZ NA SZCZYCIE W LETNIEJ LIDZE LZS

0
151

W niedzielę 30 maja na boisku w Gutowie Wielkim zostanie rozegrana VI kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Wśród par meczowych pojedynek lidera – Psar Polskich, z wiceliderem – Ostrowem Szlacheckim.

Za nami już pięć rozegranych kolejek tegorocznego sezonu Letniej Ligi LZS. Pomału krystalizuję się czołówka tabeli. Na chwilę obecną wydaje się, że 4 zespoły będą walczyć o podium: Psary Polskie, Ostrowo Szlacheckie, Sędziwojewo i Białężyce. To właśnie w tej kolejce zmierzą się w bezpośrednim starciu dwie niepokonane w tym sezonie zespoły: Psary Polskie i Ostrowo Szlacheckie. A jakie jeszcze zobaczymy pary meczowe? Zapraszamy do lektury zapowiedzi VI kolejki rozgrywek:

Niedziela 30 maja boisko w Gutowie Wielkim

Godz. 9 :00 Psary Polskie – Ostrowo Szlacheckie

To z pewnością hit tej kolejki. Obie drużyny prezentują się bardzo dobrze w tym sezonie, grają najładniejszą dla oka piłkę, co zapowiada świetne piłkarskie widowisko. Zobaczymy, która z drużyn poradzi sobie lepiej na specyficznym boisku w Gutowie Wielkim. Psary Polskie mają na swoim koncie do tej pory komplet zwycięstw, Ostrowo Szlacheckie zwyciężyło 4 razy i raz zremisowało z Białężycami. Obie drużyny strzeliły do tej pory najwięcej bramek w lidze, zapowiada się zatem ciekawy i obfitujący w sytuacje strzeleckie pojedynek.

Godz. 10 :00 Białężyce – Bierzglin

Po nie najlepszym początku sezonu Białężyce – obrońca mistrzowskiego tytułu w ostatnich dwóch pojedynkach zdobyły komplet punktów i plasują się aktualnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Bierzglin natomiast gra w kratkę, ma na swoim koncie 2 zwycięstwa: z Obłaczkowem i Sołeczno oraz 3 porażki: z Ostrowem Szlacheckim, Sędziwojewem i Psarami Polskimi, czyli zespołami z czołówki tabeli. Faworytem spotkania jest drużyna Białężyc, ale Bierzglin, jeśli stawi się na mecz w najlepszym składzie stać na sprawienie niespodzianki.

Godz. 11 : 00 Sołeczno – Bardo

Pojedynek drużyn, które ostatnio zawodzą. Bardo po świetnym początku i dwóch zwycięstwach doznało trzech porażek z rzędu. Sołeczno – trzecia siła ubiegłorocznych rozgrywek na razie spisuje się poniżej oczekiwań i zajmuję dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli z zaledwie 3 punktami. Ten mecz jest zatem doskonałą okazją na podreperowanie ligowego dorobku i uratowanie tego sezonu. Ambitni, młodzi piłkarze z Barda z pewnością też postarają się powalczyć z bardziej doświadczonymi piłkarzami Sołeczna, zapowiada się zatem ciekawy mecz o tzw. „sześć punktów”.

Godz. 12 : 00 Węgierki – Obłaczkowo

Pojedynek dwóch drużyn, które mają w swoich szeregach „rasowych napastników” mogących w pojedynkę wygrać mecz. Mowa tu o Grzegorzu Lipieckim z Węgierek oraz Dawidzie Witkowskich z Obłaczkowa. To właśnie oni zapewnili swoim drużynom zwycięstwa w ostatniej kolejce. Dwa trafienia Grzegorza Lipieckiego sprawiły, że Węgierki sensacyjnie pokonały Sędziwojewo, a cztery trafienia Dawida Witkowskiego zapewniły drużynie z Obłaczkowa 3 punkty w starciu z Bardo. Kto będzie górą w tym pojedynku w niedzielę?

Godz. 13 : 00 Sędziwojewo – Gozdowo

Na zakończenie kolejki pojedynek Sędziwojewa – mistrza Letniej Ligi LZS z sezonu 2019 oraz Gozdowo – beniaminka tegorocznych rozgrywek. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest drużyna Sędziwojewa, która będzie chciała zmazać plamę po ostatnim nieudanym meczu z Węgierkami, a ambitne Gozdowo będzie próbowało urwać punkty bardziej doświadczonym rywalom.