PSARY POLSKIE RATUJĄ REMIS I FOTEL LIDERA W OSTATNIEJ AKCJI MECZU!

0
356

30 maja na boisku w Gutowie Wielkim odbyła się VI kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W meczu na szczycie Psary Polskie zremisowały z Ostrowem Szlacheckim 1 : 1 , strzelając bramkę w ostatniej akcji meczu bezpośrednio z rzutu rożnego!

To była naprawdę emocjonująca i zacięta kolejka rozgrywek Letniej Ligi LZS. Z zespołów z czołowej czwórki wygrał tylko jeden. Mieliśmy aż dwa remisy, a zawodnicy strzelili łącznie 27 bramek!

VI kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września

boisko w Gutowie Wielkim

godz. 9.00 Psary Polskie – Ostrowo Szlacheckie 1 : 1 (0 : 1)

Hit VI kolejki trzymał w napięciu od samego początku do końca. Lepiej to spotkanie rozpoczęli zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego. Stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich, a jedna z nich znalazła drogę do bramki. Aleksander Kaczor strzelił mocno, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy, zmyliła Ireneusza Małeckiego – bramkarza Psar Polskich i wpadła do bramki. Po stracie gola zawodnicy Psar Polskich próbowali odrobić straty, ale niewiele i m się tego dnia udawało. Brakowało w tym zespole Bartosza Lisa – jednego z najlepszych zawodników Letniej Ligi LZS, motora napędowego akcji ofensywnych Psar Polskich. Do przerwy wynik spotkania się nie zmienił i Ostrowo Szlacheckie prowadziło 1 : 0. Po przerwie obie drużyny miały kilka wyśmienitych okazji by zmienił rezultat. Raz piłka odbiła się od słupka bramki Ostrowa Szlacheckiego, a raz od bramki Psar Polskich. Na 7 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Psar Polskich. Zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego grali przez 5 minut z przewagą jednego zawodnika w polu. Gdyby w okresie gry w przewadze zdobyli drugą bramkę pewnie by to spotkanie wygrali. A tak zawodnicy z Psar przetrzymali grę w osłabieniu i ostatnie dwie minuty meczu ruszyli do odrabiania strat i zepchnęli Ostrowo Szlacheckie do obrony. Dwa razy obrońcy tej drużyny w ostatniej chwili blokowali strzały zawodników Psar Polskich. W ostatniej akcji meczu do rzutu rożnego podszedł Rafał Rybacki. Jego precyzyjny strzał bezpośrednio z rzutu rożnego trafił do bramki wysuniętego bramkarza Ostrowa Szlacheckiego. Dzięki temu trafieniu Psary Polskie uratowały remis i fotel lidera tabeli rozgrywek.

Godz. 10.00 Białężyce – Bierzglin 2 : 2 ( 2 : 2)

Gdy Krzysztof Pijacki zdobył bramkę dla Białężyc na początku spotkania wydawało się, że obrońca mistrzowskiego tytułu pewnie sięgnie po trzy punkty. Nic bardziej mylnego. Odpowiedź zawodników Bierzglina była błyskawiczna i do tego podwójna. Najpierw Mariusz Kasprowiak wyrównał, a w następnej akcji Dawid Grabarek wyprowadził Bierzglin na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy Dawid Nowak zdobył bramkę dla Białężyc i ponownie mieliśmy remis. Rezultatem 2 : 2 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części meczu żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki i Bierzglin niespodziewanie zremisował z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Białężycami.

Godz. 11.00 Sołeczno – Bardo 5 : 1 (3 : 1)

Już na początku spotkania Sołeczno wyszło na prowadzenie. Po strzale Pavlo Iarmoliuk piłka trafiła w słupek, odbiła się od nogo bramkarza i wpadła do bramki. Chwilę później Mikołaj Tomczyk zdobył drugą bramkę dla Sołeczna. Bardo zdobyło bramkę kontaktową. Ich najlepszy strzelec Adam Jałocha pokonał Dawida Krzyżanowskiego – bramkarza Sołeczna. Jeszcze przed przerwą Pavlo Iarmoliuk podwyższył prowadzenie Sołeczna na 3 : 1 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Ozdobą drugiej części spotkania była piękna bramka Marcina Wojcińskiego zdobyta bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka po strzale Marcina trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Wawrzyńca Wasielewskiego. Wynik meczu ustalił Pavlo Iarmoliuk kompletując hattricka. Sołeczno wygrało z Bardem 5 : 1 i wyprzedziło tą drużynę w ligowej tabeli.

Godz. 12.00 Węgierki – Obłaczkowo 3 : 0 (2 : 0)

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Jakuba Kazimierczuka, który strzałem w „krótki róg” pokonał Krzysztofa Kolańskiego – bramkarza Obłaczkowa. Kilka minut później Sebastian Szymański podwyższył prowadzenie Węgierek. Do przerwy wynik już się nie zmienił i Węgierki prowadziły 2 : 0. Druga połowa rozpoczęła się od ataków zawodników Obłaczkowa, którzy chcieli zmienić niekorzystny rezultat. Dobrze jednak spisywała się obrona Węgierek, która nie dała się zaskoczyć. Trzecią bramkę dla Węgierek zdobył Łukasz Bednarek i ta drużyna zanotowała trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Godz. 13.00 Sędziwojewo – Gozdowo 8 : 4 (3 : 2 )

Do pewnego momentu meczu piłkarze Gozdowa grali jak „równy z równym” z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami Sędziwojewa. Co piłkarze Sędziwojewa zdobyli bramkę, to chwilę później wyrównywał Michał Krotoszyński – zdecydowanie najjaśniejsza postać w drużynie Gozdowa. Do przerwy Sędziwojewo prowadziło 3 : 2. Druga połowa zaczęła się od trzeciego trafienia Michała Krotoszyńskiego i kolejnego w tym spotkaniu wyrównania. Od tego momentu piłkarze Sędziwojewa wrzucili „wyższy bieg” zdobyli kilka bramek w kilka minut i zapewnili sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Sędziwojewo to największy wygrany tej kolejki. Jako jedyna drużyna z pierwszej czwórki ligowej tabeli zdobyła komplet punktów. To zwycięstwo zapewniło Sędziwojewu powrót na fotel lidera kosztem Ostrowa Szlacheckiego. Co ciekawe do bezpośredniego pojedynku między tymi drużynami dojdzie już w najbliższej kolejce.

Piłkarze Letniej Ligi LZS opuszczają boisko w Gutowie Wielkim. Dwie najbliższe ligowe kolejki zaplanowane na 6 i 13 czerwca zostaną rozegrane na boisku w Sędziwojewie.