LIGA KOŁACZKOWO ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PUCHARZE PANDEMII

0
93

Zapraszamy do udziału w specjalnych rozgrywkach piłkarskich.

W roku 2021 postanowiliśmy w Gminie Kołaczkowo nie rozgrywać sezonu ligowego na tradycyjnych zasadach. Powodów jest kilka, od takiego, że wszystko zaczęłoby się bardzo późno po taki, że pandemia źle wpłynęła na zespoły ligowe i ich liczba spadła. Chcieliśmy uniknąć tego co wydarzyło się w poprzednim sezonie, kiedy zmuszeni byliśmy rozegrać tylko jedną rundę ligową.

Teraz letnie rozgrywki będą miały inny przebieg. Proponujemy rozegranie cyklu pucharów, podczas których punktowane będą kolejne osiągnięcia a suma punktów na koniec pozwoli wybrać zwycięzcę. Plany zakładają rozegranie 6 turniejów, w których punktowane będą uzyskane miejsca. (dokładną punktacje określi regulamin).

Każdy turniej będzie cechował się: – osobnym zgłoszeniem zespołu – możliwością dopisania się nowych zespołów, – możliwością rozgrywania tylko pojedynków grupowych lub całych turniejów do wyłonienia zwycięzcy (dokładnie określi to regulamin – zakładamy jednak, że jeśli zgłosi się 12 drużyn, powstaną 3 grupy w których każdy zagra mecz z każdym, nie będzie jednak dalszych awansów. Jednak w przypadku jeśli zgłosi się np. 7 drużyn, system rozgrywek zostanie ustawiony tak, by każdy z zespołów rozegrał po 3 mecze, – każdy turniej poprzedzi nowe losowanie, – zespół, który zapisze się na jeden z turniejów nie będzie już mógł zmienić listy zawodników (lista może zawierać 15 nazwisk). Dokładne zasady punktowania określi regulamin rozgrywek.

Nagrodę stanowił będzie ponad metrowy puchar. Robocza nazwa rozgrywek to : PUCHAR PANDEMII Przewiduje się nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników.

Ponadto jako organizatorzy cały czas planujemy przeprowadzić tradycyjne turniej pucharowe rozgrywane w Gminie Kołaczkowo (Puchar Przewodniczącego Rady, Puchar Jesienny). Organizator pobierze opłatę za każdego zawodnika spoza Gminy Kołaczkowo – w wysokości 10 zł. Zebrana kwota stanowić będzie część środków przeznaczonych na nagrody indywidualne.

Planowane terminy dla Pucharu Pandemii: – 13 czerwiec, – 27 czerwiec, – 11 lipiec, – 5 wrzesień, – 12 wrzesień, – 3 październik. Rozgrywki otwarte są dla zespołów spoza Gminy Kołaczkowo. Na zgłoszenia oczekujemy do 7 czerwca.

Źródło: (https://ligakolaczkowo.futbolowo.pl)