CIEKAWE POJEDYNKI W LETNIEJ LIDZE LZS

0
178

W niedzielę 6 czerwca na boisku w Sędziwojewie zostanie rozegrana VII kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Dojdzie w niej do bezpośrednich pojedynków pretendentów do walki o podium: Białężyce zagrają z Psarami Polskimi, a Ostrowo Szlacheckie zmierzy się z Sędziwojewem.

Liga LZS pomału zbliża się do końca I rundy. W najbliższej kolejce dojedzie do kilku bardzo ciekawych pojedynków. A o to pary meczowe:

6 czerwca boisko w Sędziwojewie

godz. 9.00 Węgierki – Sołeczno

Na początek kolejki pojedynek drużyn, które mają jeszcze szanse włączyć się do walki o ligowe podium. Węgierki zajmują aktualnie V miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów, Sołeczno zajmuje VII lokatę i ma 3 punkty mniej. Mamy zatem klasyczny pojedynek o „sześć oczek”.Obie drużyny wygrały w ostatniej kolejce, Węgierki pokonały Obłaczkowo, a Sołeczno zwyciężyło z Bardem. Czeka nas zatem ciekawy mecz, w którym ciężko wskazać faworyta.

Godz. 10.00 Białężyce – Psary Polskie

To z pewnością hit tej kolejki. Białężyce – obrońca mistrzowskiego tytułu zmierzy się z aktualnym liderem – Psarami Polskimi. Rożnica w tabeli między tymi drużynami wynosi 5 punktów. W przypadku zwycięstwa Białężyc przewaga zmaleje do 2 punktów, a w przypadku zwycięstwa Psar Polskich obie drużyny będzie dzielić już 8 punktów i może to już być strata nie do odrobienia dla Białężyc. W poprzedniej kolejce obie drużyny zremisowały, Psary Polskie z Ostrowem Szlacheckim, a Białężyce z Bierzglinem, obie drużyny są zatem głodne zwycięstwa. Zapowiada się zatem niezmiernie ciekawe piłkarskie widowisko.

Godz. 11.00 Ostrowo Szlacheckie – Sędziwojewo

Kolejny ciekawy pojedynek. Sędziwojewo zajmuje aktualnie II miejsce w tabeli, tuz za nimi ze stratą zaledwie jednego punktu jest Ostrowo Szlacheckie. Obie drużyny od dwóch kolejek zamieniają się pozycjami wicelidera, a teraz w bezpośrednim pojedynku zmierza się między sobą. W poprzedniej kolejce Sędziwojewo wygrało wyraźnie z Gozdowem, a Ostrowo Szlacheckie po bardzo dobrym meczu zremisowało z Psarami Polskim, choć przez większość meczu wygrywało. Obie drużyny prezentują się w tym sezonie bardzo dobrze czeka nas zatem kolejny ciekawy pojedynek

Godz. 12.00 Obłaczkowo – Gozdowo

Ten mecz to z kolei bezpośredni pojedynek dwóch najniżej notowanych drużyn w ligowej tabeli. Obłaczkowo ma na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo z Bardem, a Gozdowo – beniaminek rozgrywek na razie wszystkie pojedynki przegrywa. Jest to więc świetna okazja by podreperować swój dorobek punktowy dla jednej z tych drużyn

Godz. 13.00 Bardo – Bierzglin

Bardo po świetnym początku spuściło mocno z tonu notując aż 4 porażki z rzędu. Bierzglin ostatnio zaprezentował się bardzo dobrze i dzięki ambitnej grze był w stanie zdobyć punkt w meczu z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Białężycami. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli tylko jeden punkt, zwycięzca tego pojedynku będzie zatem wyżej w ligowej tabeli od swojego rywala.