NOWY LIDER LETNIEJ LIGI LZS

0
468

W niedzielę 6 czerwca na boisku w Sędziwojewie rozegrano VII kolejkę Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Uzyskane w niej rezultaty sprawiły, że mamy nowego lidera rozgrywek!

Zgodnie z zapowiedzią miniona kolejka rozgrywek dostarczyła wielu emocji i ciekawych rozstrzygnięć. Nowym liderem została drużyna LZS Ostrowo Szlacheckie, która wygrała z Sędziwojewem. Psary Polskie – dotychczasowy lider przegrały z obrońcą mistrzowskiego tytułu Białężycami. Rezultaty ostatniej kolejki sprawiły, że pomiędzy liderem,a czwartym zespołem ligi są zaledwie 4 punkty różnicy, co sprawia, że walka o mistrzostwo będzie w tym sezonie niezwykle interesująca!

Oto opisy spotkań VII kolejki rozgrywek:

6 czerwca boisko w Sędziwojewie

godz. 9.00 Sołeczno – Węgierki 7 : 1 (2 : 1)

Spotkanie rozpoczęło się od bramki dla zespołu z Węgierek. Autorem gola był najlepszy strzelec tej drużyny – Grzegorz Lipiecki. Były to jednak miłe złego początku. Potem już na boisku dominowali zawodnicy z Sędziwojewa, którzy zdobyli aż 7 bramek. Łupem podzielili się: Pavlo Iarmoliuk x 3, Jakub Zakrzewicz x 2, Dawid Święcicki oraz Eryk Wawrzyn. Dzięki temu wysokiemu zwycięstwu Sołeczno awansowało na V miejsce w ligowej tabeli.

Godz. 10.00 Białężyce – Psary Polskie 2 : 1 ( 1 : 0)

Pojedynek lidera rozgrywek po VI kolejkach – Psar Polskich z obrońcą mistrzowskiego tytułu Białężycami dostarczył wielu emocji, a wynik był otwarty do ostatniej sekundy tego spotkania. Psary Polskie do tego spotkania przystąpiły bez zmienników, dodając do tego grę w blisko trzydziestostopniowym upale stawiało ich to przed bardzo trudnym zadaniem. Pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli zawodnicy Białężyc, a jej autorem był Adam Rybacki. Do przerwy wynik spotkania się już nie zmienił mimo kilku dobrych sytuacji dla jednej i drugiej drużyny. Po przerwie śmiele zaatakowali piłkarze Psar Polskich. Przyniosło to efekt w postaci bramki wyrównującej. Jej autorem był Dominik Chromiński. Na 6 minut przed zakończeniem spotkania jeden z zawodników Białężyc otrzymał czerwoną kartkę i ta drużyna musiała grać zgodnie z regulaminem przez 5 minut jednego zawodnika w polu mniej. Wydawało się, że to doskonała sytuacja dla zawodników Psar Polskich by przechylić zwycięstwo na swoją korzyść. Piłka nożna lubi jednak zaskakiwać. Zbyt krótkie podanie obrońcy Psar Polskich przejął Krzysztof Pijacki popędził na bramkę strzeżoną przez Ireneusza Małeckiego, wygrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem i zdobył bramkę dla Białężyc. Piłkarze Psar Polskich do końca meczu dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, ale tym razem ta sztuka im się nie udała. Była to pierwsza porażka Psar Polskich w tym sezonie.

Godz. 11.00 Ostrowo Szlacheckie – Sędziwojewo 3 : 0 (0 : 0)

Wobec porażki drużyny Psar Polskich w pojedynku z Białężycami, stawką tego pojedynku był fotel lidera rozgrywek. Od samego początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego. Byli oni częściej przy piłce stwarzali sobie lepsze sytuacje strzeleckie, ale nie potrafili tej przewagi wykorzystać w pierwszej połowie spotkania. Do przerwy mieliśmy zatem rezultat 0 : 0. Początek drugiej połowy to popis gry Ernesta Soboczyńskiego. Zawodnik Ostrowa Szlacheckiego zdobył dwie bramki w pierwszych pięciu minutach drugiej połowy. Zawodnicy Sędziwojewa ambitnie walczyli o odrobienie strat, ale to nie był ich dzień Pod koniec spotkania Maciej Rybacki zdobył trzecią bramkę dla Ostrowa Szlacheckiego, które wygrało to spotkanie 3 : 0. Dzięki temu zwycięstwu to właśnie drużyna Ostrowa Szlacheckiego została nowym liderem Letniej Ligi LZS.

Godz. 12.00 Obłaczkowo – Gozdowo 8 : 3 (5 : 0)

Pojedynek dwóch najsłabszych do tej pory drużyn to festiwal strzelecki zespołu Obłaczkowa. Pierwszą bramkę zdobył doskonale znany wrzesińskim kibicom Krzysztof Graczyk, były zawodnik Victorii Września oraz zespołów futsalowych Techpak i Gestamp Września. 6 bramek w tym meczu zdobył Dawid Witkowski. Dzięki golom w tym spotkaniu ten zawodnik został współliderem klasyfikacji strzelców. Ósme trafienie dla Obłaczkowa w tym meczu dorzucił Tomasz Waraczewski. Gozdowo odpowiedziało zaledwie trzema trafieniami, a ich autorami byli Michał Mierzwa x 2 oraz Emil Haller

Godz. 13.00 Bardo – Bierzglin 4 : 0 (2 : 0)

W tym spotkaniu drużyna Barda wystąpiła w nowych strojach. Przed meczem Tomasz Swancar – sołtys tej miejscowości i zarazem kierownik drużyny powiedział, że nowe stroje wpłyną motywująco na zespół i że zawodnicy jego drużyny zdobędą trzy punkty. Słowa sołtysa okazały się prorocze. Bardo zagrało bardzo ambitnie i skutecznie. Najpierw Adam Jałocha strzałem głową zdobył pierwsza bramkę dla swojego zespołu. Chwilę później Damian Swancar podwyższył prowadzenie Barda. Do przerwy ten zespół prowadził 2 : 0. Po przerwie cały czas Bardo dyktowało warunki na boisku. Kolejne trafienia dla swojego zespołu zdobyli Adrian Hofmański i ponownie Adam Jałocha. Dzięki temu zwycięstwu Bardo przełamało serię 4 porażek z rzędu i zajmuje VII miejsce w ligowej tabeli.

Najbliższa VIII kolejka spotkań Letniej Ligi LZS zostanie rozegrana w niedzielę 13 czerwca. Areną zmagań będzie ponownie boisko w Sędziwojewie.