SOŁECZNO GÓRĄ W „PARAFIALNYCH DERBACH”

0
311

13 czerwca na boisku w Sędziwojewie została rozegrana VIII kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Doszło w niej m.in. do „parafialnych derbów”.

Każda liga ma swoje derby. W Hiszpanii są to Grand Derbi, czyli spotkania pomiędzy Realem Madryt, a FC Barceloną, we Włoszech derby Mediolanu: Inter – AC Milan, w Polsce derby Krakowa: Wisła – Cracovią…

W naszej lidze również mamy swoje „derby parafialne”. Dwie drużyny: LZS Gozdowo i LZS Sołeczno należą do jednej parafii pw św. Filipa i Jakuba w Gozdowie i właśnie podczas minionej kolejki te właśnie drużyny zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku. A co jeszcze działo się podczas VIII kolejki rozgrywek?

VIII kolejka boisko w Sędziwojewie

13.06.2021 godz. 9.00 Ostrowo Szlacheckie – Obłaczkowo 5 : 2 (2 : 0)

Na początek VIII kolejki doszło do pojedynku nowego lidera rozgrywek Ostrowa Szlacheckiego z zawsze groźnym Obłaczkowem. Zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego objęli w tym spotkaniu prowadzenie za sprawą trafienia Aleksandra Kaczora. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu, wykorzystując rzut karny. Do przerwy Ostrowo szlacheckie prowadziło 2 : 0. Nadzieję na korzystny rezultat w tym spotkaniu dla Obłaczkowa dała kontaktowa bramka Dawida Witkowskiego. Dobrze w tym dniu dysponowany Aleksander Kaczor ustrzelił hattricka i ponownie Ostrowo Szlacheckie prowadziło dwoma bramkami. Kolejne bramki dla tego zespołu zdobyli Bartosz Orwat i Michał Pirański. Pod koniec spotkania Dawid Witkowski zdobył drugą bramkę dla Obłaczkowa i ostatecznie Ostrowo Szlacheckie wygrało z Obłaczkowem 5 : 2.

godz. 10.00 Węgierki – Bierzglin 5 : 3 (1 : 2)

Pojednynek Węgierek i Bierzglina był bardzo ciekawym pełnym zwrotów akcji meczem. W pierwszej połowie górą byli zawodnicy Bierzglina, którzy zdobyli dwie bramki, a ich autorami byli Dawid Grabarek i Kamil Skibiński. Węgierki odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem. Po przerwie zawodnicy Węgierek w krótkim czasie zdobyli trzy bramki i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Szansę na dobry wynik dla Bierzglina dała jeszcze kontaktowa bramka zdobyta przez Dawida Grabarka. Zawodnicy Węgierek nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Bramki dla zwycięzców tego spotkania zdobyli: Grzegorz Lipiecki x 2, Sebastian Grądziel x 2 oraz Łukasz Bednarek.

Godz. 11.00 Sołeczno – Gozdowo 8 : 3 (5 : 0)

„Parafialne derby” pomiędzy Gozdowem, a Sołecznem przebiegały pod dyktando bardziej doświadczonego zespołu Sołeczna. Zawodnicy tej drużyny w pierwszej połowie zdobyli 5 bramek nie tracąc żadnej i praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania. Druga połowa była bardziej wyrównana. Zawodnicy Sołeczna zadowoleni z wysokiego prowadzenia dali nieco pograć beniaminkowi z Gozdowa i strzelić kilka bramek. Ostatecznie Sołeczno wygrywa z Gozdowem 8 : 3 i jest najlepszą drużyną w parafii pw św. Filipa i Jakuba w Gozdowie.

Godz. 12.00 Sędziwojewo – Psary Polskie 3 : 3 (1 : 3)

Początek spotkania to wręcz koncertowa gra zawodników Psar Polskich. Trzy szybko zdobyte bramki przez ten zespół i wydawało się, że to będzie jednostronne widowisko zakończone pogromem Sędziwojewa. Zawodnicy tego zespołu dali się jednak „wyszaleć” Psarom Polskim i pomału zaczęli odrabiać straty. Pierwszą bramkę dla Sędziwojewa zdobył Bartosz Boroniec. W pierwszej połowie jeszcze kilkukrotnie Sędziwojewo mogło zdobyć bramki, jednak na przeszkodzie zawsze stawał dobrze interweniujący bramkarz Psar Polskich – Ireneusz Małecki. Druga połowa to już przewaga Sędziwojewa, które uwierzyło, że można w tym meczu osiągnąć korzystny rezultat. Psary Polskie nastawiło się na grę z kontry, kilka świetnych okazji na zdobycie bramki miał Bartosz Lis, ale w ten dzień zawodnik Psar miał fatalnie ustawiony celownik. Sędziwojewo konsekwentnie dążyło do odrobienia strat. Kontaktową bramkę zdobył Bartosz Boroniec. Chwilę później kapitan Sędziwojewa – Mateusz Gęsikiewicz zdobył gola na 3 : 3. Mimo kilku świetnych okazji szczególnie dla Psar Polskich wynik spotkania się nie zmieniał i Psary Polskie zremisowały z Sędziwojewem. Taki rezultat najbardziej ucieszył drużynę Ostrowa Szlacheckiego, która zwiększyła przewagę punktową nad rywalami.

Godz. 13.00 Białężyce – Bardo 6 : 1 (2 : 0)

W tym spotkaniu bardziej doświadczona i utytułowana drużyna Białężyc kontrolowała niemal przez całe spotkanie to co się dzieje na boisku. W pierwszej połowie obrońca mistrzowskiego tytułu zdobył dwie bramki, a ich strzelcami byli Krzysztof Pijacki oraz Michał Borecki. Po przerwie dla Białężyc trafiali: Adam Rybacki x 2, Dawid Nowak i Michał Borecki. Drużyna Barda odpowiedziała tylko jedną bramką, a jej strzelcem był Adrian Hofmański.

Po VIII rozgranych kolejkach bardzo ciekawie przedstawia się klasyfikacja strzelców rozgrywek. Na jej czele z 14 bramkami dwóch zawodników: Dominik Chromiński (Psary Polskie) oraz Dawid Witkowski (Obłaczkowo). Tuż za nimi z 13 trafieniami: Grzegorz Lipiecki (Węgierki) oraz Bartosz Boroniec (Sędziwojewo) – król strzelców Letniej Ligi LZS w roku 2020.

Letnia Liga LZS opuszcza boisko w Sędziwojewie. Dwie najbliższe kolejki zaplanowane na 20 i 27 czerwca zostaną rozegrane na boisku we Węgierkach.