LKS LUBIATOWO NAJLEPSZE PODCZAS NOCNEGO GRANIA

0
595

13 drużyn rywalizowało 26 czerwca na boisku orlik w Nowym Folwarku podczas III edycji Turnieju Nocnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W finale LKS Lubiatowo wygrało z Siubka Bud. III miejsce w turnieju zajęło LZS Białężyce.

Turniej Nocny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września wpisał się na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszej gminie. Zawsze w pierwszą sobotę wakacji piękny teren szkoły w Nowym Folwarku zamienia się w arenę zmagań piłkarzy, którzy walczą o nietypowej, bo nocnej porze. Tegoroczny finał został rozegrany o godzinie 1 w nocy. Podczas tego wydarzenia wspólnie ze stowarzyszeniem Psi-jaciel zbieraliśmy fundusze na rzecz psów z wrzesińskiego schroniska. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. W tym roku zebraliśmy 661,67 zł. Zapraszam już teraz na IV edycję turnieju, która odbędzie się 25 czerwca 2022 roku” – podsumowuje pomysłodawca i główny organizator turnieju nocnego – Piotr Jędraszak.

W tym roku do turnieju zgłosiło się 13 drużyn. Najpierw rozegrały one fazę grupową. Już na tym etapie turnieju odpadła m.in. drużyna Ignasiak – zwycięzca poprzedniej edycji. W trakcie trwania rozgrywek grupowych nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego głos zabrali: Roksana Jurkiewicz ze stowarzyszenia Psi-jaciel oraz Artur Mokracki – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Rywalizacja w ćwierćfinałach była bardzo zacięta. Dwa z czterech ćwierćfinałów zakończyły się remisami i potrzeba było rozegrać dodatkowy konkurs rzutów karnych, by wyłonić półfinalistów. W półfinałach SiubkaBud wygrał z Przyjaciółmi Kierasa, a LKS Lubiatowo pokonał Białężyce. Przegrani spotkali się w meczu o III miejsce, a wygrani w wielkim finale. W meczu o III miejsce Białężyce pokonały Przyjaciół Kierasa.

Wielki finał pomiędzy LKS Lubiatowo, a Siubka Bud zakończył się wygraną tych pierwszych i to oni zdobyli okazały puchar za I miejsce w turnieju. Zawodnicy tej drużyny zdobyli również wszystkie nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem został Mateusz Dziubałka, najlepszym zawodnikiem Kamil Szymandera, a królem strzelców Filip Marciniak.

Serdeczne podziękowania dla instytucji i firm, które wsparły organizację turnieju: