RUSZYŁY ZAPISY NA TURNIEJ „PIŁKA ŁĄCZY POKOLENIA”

0
303

15 sierpnia na boisku we Węgierkach Gminne Zrzeszenie LZS we Wrześni organizuje piłkarski turniej dla seniorów oraz dzieci z roczników 2006-2009 i 2010-2012. Ruszyły zapisy na to wydarzenie. Podczas turnieju odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie 4-letniej Alicji Bartkowiak.

Zapraszamy na II edycję piłkarskiego turnieju Piłka Łączy Pokolenia. Na dwóch boiskach we Węgierkach będą jednocześnie rywalizować seniorzy oraz dzieci i młodzież.W tym roku oprócz gry w piłke nożną będziemy zbierać środki finansowe na operację dla 4-letniej Alicji Bartkowiak, w jej imieniu proszę wszystkich ludzi dobrego serca wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki. Turniej jest otwarty dla wszystkich chętnych drużyn, więc zapraszam serdecznie do udziału ” – mówi Piotr Jędraszak – prezes zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni.

Historia Alicji:

Alicja urodziła się jako wcześniak z wadą genetyczną – duplikacją trzeciego chromosomu krótkiego ramienia z towarzyszącymi wadami. W maju skończyła 4-latka i nadal nie raczkuje, sama nie stoi, nie chodzi, jest cały czas przez nas noszona. Sama potrafi jedynie pełzać, podciągając się rączkami, kulać oraz posadzona coraz to lepiej siedzi bez podparcia. Bardzo widać w niej chęć do wyższych pozycji podczas nauki stania, lecz nasilający ból chorych bioder i miednicy jej to uniemożliwia. Jesteśmy bezsilni, ale nie poddamy się odkąd wiemy, że jest dla niej ratunek!

Podczas konsultacji w Paley Institute European w Warszawie usłyszeliśmy, że konieczna jest pilna rekonstrukcja bioder i miednicy. Alicja ma dość dobry zakres ruchomości stawów w pozycji leżącej i to jest bardzo dobra wiadomość, lecz bez operacji córka może być skazana na wózek inwalidzki! Operacja jest dla niej szansą na pozbycie się bólu oraz postawienie pierwszych kroków!

Link do zbiórki na operację Alicji Bartkowiak:

https://www.siepomaga.pl/alusia

Na boisku we Węgierkach jesteśmy w stanie przygotować dwa boiska, na których jednocześnie mogą być rozgrywane dwa mecze. Mam nadzieję, że ten turniej, to będzie piłkarskie święto dla naszej małej lokalnej społeczności.” – powiedział Jakub Kazimierczuk – zastępca prezesa zarządu Gminnego Zreszenia LZS we Wrześni, odpowiedzialny za przygotowanie boisk w Węgierkach na turniej „Piłka Łączy Pokolenia”.

Podczas I edycji turnieju, która odbyła się rok temu wystąpiło 17 zespołów. W kategorii seniorów zwyciężyła drużyna FC Kryształki, a w kategorii młodzieżowej Drużyna Pierścienia.

Wyniki, relację oraz galerię zdjęć z ubiegłorocznej edycji turnieju można znaleźć pod linkiem:

Organizatorzy zapewniają:

  • przygotowanie boisk
  • obsługę sędziowską
  • opiekę medyczną
  • puchar dla każdej drużyny uczestniczącej w turnieju seniorskim
  • medal dla każdego zawodnika uczestniczącego w turnieju młodzieżowym
  • wodę dla każdego uczestnika turnieju
  • posiłek dla każdego uczestnika turnieju

Maksymalna liczba zawodników w jednej drużynie to 12 osób. Drużyny młodzieżowe muszą mieć pełnoletniego opiekuna.

Ilość miejsc ograniczona, o kolejności zgłoszeń decyduje data wpływu wpisowego. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia.

Koszty wpisowego:

  • drużyny seniorskie 150 zł do 31 lipca; 200 zł od 1 do 10 sierpnia
  • drużyny młodzieżowe 50 zł do 31 lipca; 100 zł od 1 do 10 sierpnia

Gminne Zrzeszenie LZS we Września zaprasza również potencjalnych partnerów oraz sponsorów tego wydarzenia do kontaktu z organizatorami.

Zapisy oraz szczegółowe informacje o turnieju udzielane są pod nr tel. 693-597-199 lub 531-721-127

Tekst: Piotr Jędraszak

Projekt plakatu: Dominik Cichoński