17 DRUŻYN ZAGRA DLA ALICJI

0
362

11 drużyn seniorskich oraz 6 młodzieżowych zagra już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia we Węgierkach podczas II edycji turnieju „Piłka Łączy Pokolenia”. Podczas tego wydarzenia będą zbierane środki finansowe na operację dla 4-letniej Alicji Bartkowiak.

Turniej będzie rozgrywany jednocześnie na dwóch małych boiskach we Węgierkach.Liczba zawodników grających w meczach podczas turnieju wynosi 5 piłkarzy w polu + bramkarz.

Początek turnieju zaplanowany jest na godzinę 9, a finał rozgrywek w kategorii seniorów na godzinę 15.30.

Ideą turnieju „Piłka Łączy Pokolenia” jest wspólna gra seniorów i młodzieży. To zadanie udaje nam się realizować, gdyż podczas tego wydarzenia zmierzy się 11 drużyn seniorskich i 6 młodzieżowych. Co ciekawe, ubiegłoroczni zwycięzcy w kategorii młodzieżowej – Drużyna Pierścienia, w tym roku zagrają w kategorii seniorów jako Obli United.

Oprócz zmagań piłkarskich odbędzie się zbiórka środków na operację 4-letniej Alicji Bartkowiak, proszę wszystkich zawodników i kibiców o wrzucenie chociaż symbolicznej złotówki do puszki, każda kwota zbliża małą Alicję do możliwości samodzielnego chodzenia.” mówi Piotr Jędraszak – prezes zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni – organizatora rozgrywek.

Historia Alicji:

Alicja urodziła się jako wcześniak z wadą genetyczną – duplikacją trzeciego chromosomu krótkiego ramienia z towarzyszącymi wadami. W maju skończyła 4-latka i nadal nie raczkuje, sama nie stoi, nie chodzi, jest cały czas przez nas noszona. Sama potrafi jedynie pełzać, podciągając się rączkami, kulać oraz posadzona coraz to lepiej siedzi bez podparcia. Bardzo widać w niej chęć do wyższych pozycji podczas nauki stania, lecz nasilający ból chorych bioder i miednicy jej to uniemożliwia. Jesteśmy bezsilni, ale nie poddamy się odkąd wiemy, że jest dla niej ratunek!

Podczas konsultacji w Paley Institute European w Warszawie usłyszeliśmy, że konieczna jest pilna rekonstrukcja bioder i miednicy. Alicja ma dość dobry zakres ruchomości stawów w pozycji leżącej i to jest bardzo dobra wiadomość, lecz bez operacji córka może być skazana na wózek inwalidzki! Operacja jest dla niej szansą na pozbycie się bólu oraz postawienie pierwszych kroków!

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/alusia

TERMINARZ TURNIEJU:

Czas gry: 2 x 12 minut z jednominutową przerwą na zmianę stron

9.00 FC Kryształki – Coffik Team i Gozdowo – Bardo

9.30 Węgierki – FC Białężyce i Ostrowo Szlacheckie – Letnia Przygoda

10.00 Obli United – Bierzglin

10.30 I kolejka młodzieży 2006 – 2009 Węgierki – Bierzglin i Gozdowo – Bardo

11.00 Coffik Team – Bardo i FC Kryształki – Gozdowo

11.30 FC Białężyce – Letnia Przygoda i Węgierki – Ostrowo Szlacheckie

11.55 WSPÓLNE ZDJĘCIE WSZYSTKICH DRUŻYN UCZESTNICZĄCYCH W TURNIEJU!

12.00 FC Brzozowa – Obli United i I kolejka młodzieży E1 – E2 2010-2012 Węgierki – Ostrowo Szlacheckie

12.30 II kolejka młodzieży 2006-2009 Bierzglin – Bardo i Węgierki – Gozdowo

13.00 Gozdowo – Coffik Team i Bardo – FC Kryształki

13.30 Ostrowo Szlacheckie – FC Białężyce i Letnia Przygoda – Węgierki

14.00 Bierzglin – FC Brzozowa i II kolejka młodzieży E2 – E1 2010 – 2012 Ostrowo Szlacheckie – Węgierki

14.30 półfinały

15.00 III kolejka młodzieży 2006 -2009 Gozdowo – Bierzglin i Bardo – Węgierki

15.30 mecz o III miejsce i finał