LETNIA LIGA LZS WRÓCIŁA DO GRY

0
278

W niedzielę 22 sierpnia na boisku w Chwalibogowie rozegrano XIII kolejkę Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Po ponad miesięcznej wakacyjnej przerwie piłkarze Letniej Ligi LZS wrócili do gry. Na boisku w Chwalibogowie górą były zespoły wyżej notowane w tabeli. Na spotkanie z Gozdowem nie dotarli zawodnicy Psar Polskich i beniaminek zdobył punkty walkowerem. W tej kolejce pauzowała drużyna Białężyce – obrońca mistrzowskiego tytułu.

XIV kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września już w niedzielę 29 sierpnia na boisku w Gozdowie.

Oto opisy poszczególnych spotkań:

XIII kolejka

22 sierpnia boisko w Chwalibogowie

godz. 9.00 Sędziwojewo – Bardo 3 : 2 (2: 1)

Gospodarze niedzielnej kolejki – Bardo postawili się faworyzowanemu zespołowi z Sędziwojewa – mistrzowi Letniej Ligi LZS z roku 2019. W pierwszej połowie długo żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. Potem obie drużyny zadały sobie po jednym ciosie. W końcówce pierwszej połowy drużynie Sędziwojewa został przyznany rzut karny. Wawrzyniec Wasielewski wygrał jednak pojedynek z Bartoszem Borońcem. W następnej akcji zawodnicy z Sędziwojewa wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła do Bartosza Borońca ten strzelił w słupek, a odbita od niego piłka trafiła w nogę bramkarza Barda i wpadła do siatki. I taki oto sposób zawodnicy Sędziwojewa wyszli na prowadzenie. Do przerwy zatem Sędziwojewo wygrywało 2 : 1. W drugiej połowie Sędziwojewo za sprawą Bartosza Borońca podwyższyło prowadzenie na 3 : 1. W końcówce spotkania drużyna Barda strzeliła kontaktową bramkę, ale do wyrównania zabrakło im już czasu i to Sędziwojewo zgarnęło 3 punkty w tym spotkaniu.

Godz. 10.00 Sołeczno – Bierzglin 3 : 0 (0 : 0)

Prawie cały pojedynek Sołeczna i Bierzglina wyglądał tak że to Sołeczno atakowało, a Bierzglin się bronił. O ile w pierwszej połowie ta taktyka dla Bierzglina okazała się skuteczna, bo nie padła żaden gol w tej połowie, o tyle w drugiej części meczu zawodnicy Sołeczna trzykrotnie pokonali Sebastiana Kantorskiego. Strzelcami bramek dla Sołeczna byli: Dawid Święcicki, Rafał Wojtucki i Mikołaj Tomczyk. Tym samym Sołeczno wzięło rewanż za porażkę z Bierzglinem w pierwszej rundzie rozgrywek i ma coraz większe szanse na podium w tym sezonie.

Godz. 11.00 Gozdowo – Psary Polskie 3 : 0

Drużyna Psar Polskich nie stawiła się na mecz.

Godz. 12.00 Ostrowo Szlacheckie – Węgierki 4 : 1 ( 2 : 1)

Pojedynek aktualnego lidera tabeli – Ostrowa Szlacheckiego z Węgierkami rozpoczął się od pięknej bramki z rzutu wolnego Damiana Sękowskiego – kapitana drużyny lidera tabeli. Chwilę potem wyrównał Grzegorz Lipiecki – lider klasyfikacji strzelców Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Było to już 19 trafienie tego zawodnika w tym sezonie. Bohaterem dalszej fazy meczu był jednak inny zawodnik. Maciej Rybacki zdobył trzy bramki dla drużyny Ostrowa Szlacheckiego i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo w tym spotkaniu. Po XIII kolejkach Ostrowo Szlacheckie ma 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Sędziwojewem