TRZY ZESPOŁY Z SZANSAMI NA MISTRZOSTWO

0
267

W niedzielę 29 sierpnia na boisku w Gozdowie rozegrano XIV kolejkę Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek jeszcze trzy drużyny mają szansę zdobyć mistrzostwo ligi.

Piłka nożna w wydaniu LZS zadebiutowała na boisku w Gozdowie. To właśnie beniaminek rozgrywek był gospodarzem podczas XIV kolejki Letniej Ligi LZS. Na dobrze przygotowanym boisku zostały rozegrane 3 mecze. Punkty bez gry zdobył Bierzglin, który wygrał spotkanie z Psarami Polskimi walkowerem. Mistrz Halowej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w sezonie 2020/2021 wycofał się z rozgrywek. W walce o mistrzostwo pozostały 3 drużyny: Ostrowo Szlacheckie, Sędziwojewo i Sołeczno. Po porażce z drużyną Sołeczna szanse na obronę mistrzowskiego tytułu stracił ubiegłoroczny mistrz – Białężyce.

Następna kolejka Letniej Ligi LZS zostanie rozegrana w niedzielę 5 września również na boisku w Gozdowie.

XIV kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września

29 sierpnia boisko w Gozdowie

Godz. 9.00 Gozdowo – Ostrowo Szlacheckie 2 : 4 (1 : 2)

Pojedynek aktualnego lidera – Ostrowa Szlacheckiego z ostatnim w tabeli Gozdowem się bardzo wyrównany i niewiele brakowało by zakończył się niespodzianką. W pierwszej połowie sporą przewagę w polu osiągnęli zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego, ale długo nie byli w stanie zdobyć bramki. Dopiero strzał Michała Jarząbka znalazł drogę do siatki gospodarzy. Ci walczyli ambitnie, by wyrównać i ta sztuka im się udała. Przemysław Stawniak dał drużynie Gozdowa wyrównanie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Damian Sękowski kapitan Ostrowa Szlacheckiego wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w ostatniej akcji meczu w pierwszej połowie. W drugiej połowie Ostrowo Szlacheckie za sprawą Grzegorza Parusa zdobyło dwie kolejne bramki, a Gozdowo tylko jedną, a jej autorem był Adam Gruszka. Ostrowo Szlacheckie dopisuje sobie zatem kolejne 3 punkty do ligowej tabeli i uczyniło kolejny krok w stronę mistrzostwa ligi.

Godz. 10.00 Sołeczno – Białężyce 2 : 1 (1 : 1)

Najciekawszy pojedynek XIV kolejki dostarczył kibicom sporo emocji. Obie drużyny musiały wygrać ten pojedynek, by móc liczyć się jeszcze walce o mistrzostwo ligi. Obie przystąpiły zatem do tego pojedynku w licznych i mocnych kadrowo składach. Lepiej w mecz weszli zawodnicy Sołeczna. Jakub Zakrzewicz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później drużyna Białężyc wyrównała. Dawid Nowak z najbliższej odległości pokonał Patryka Anglarda – bramkarza Sołeczna. Doskonałą szansę na ponowne wyprowadzenie Sołeczna na prowadzenie miał jeszcze w pierwszej połowie Jakub Zakrzewicz, ale w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Białężyc strzelił minimalnie niecelnie. Do przerwy wynik się nie zmienił i wynik brzmiał 1 : 1. W drugiej połowie obie drużyny skupiły się głównie na strzeżeniu własnej bramki. Na 12 minut przed zakończeniem meczu Eryk Wawrzyn – obrońca Sołeczna został ukarany przez sędziego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Drużyna ta musiała grać przez 5 minut o jednego zawodnika w polu mniej. Zespół Białężyc nie potrafił jednak wykorzystać tej sytuacji i dodatkowo grając w przewadze stracił bramkę. Mikołaj Tomczyk wykonywał rzut wolny z połowy boiska. Widząc nieco wysuniętego bramkarza Białężyc – Huberta Głowskiego, technicznym lobem umieścił piłkę w siatce rywali. Zawodnicy Sołeczna do końca meczu bardzo dobrze się bronili i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Co ciekawe był to już ósmy z rzędu komplet punktów zespołu z Sołeczna. Dzięki świetnej serii zwycięstw drużyna ta wskoczyła na ligowe podium i ma jeszcze szanse nawet na mistrzostwo ligi.

Godz. 11.00 Sędziwojewo – Węgierki 5 : 2 (3 : 1)

Bohaterem pierwszej połowy tego meczu był zawodnik Sędziwojewo – Józef Targosz. To właśnie ten zawodnik strzelił trzy bramki dla swojej drużyny. Węgierki odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem lidera klasyfikacji strzelców – Grzegorza Lipieckiego. Była to dwudziesta bramka napastnika Węgierek w tym sezonie. W drugiej połowie kolejne bramki dla Sędziwojewa zdobyli Bartosz Boroniec i Łukasz Opas, a Węgierki odpowiedziały tylko raz za sprawa Jakuba Kazimierczuka. Sędziwojewo wygrywa z Węgierkami 5 : 2 biorąc tym samym rewanż za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Bierzglin – Psary Polskie 3 : 0 walkower

W tej kolejce pauzował zespół Bardo.

Tabela po XIV kolejakch:

1LZS Ostrowo Szlacheckie1435112154:18
2LZS Sędziwojewo142992343:24
3LZS Sołeczno122480438:23
4LZS Białężyce132473333:19
5LZS Psary Polskie162062844:36
6LZS Węgierki131550834:42
7LZS Bardo131240926:49
8LZS Bierzglin121031824:44
9LZS Gozdowo136201128:69
10LZS Obłaczkowo000000:0

Zadanie publiczne współfinansowane przez Gminę Września i Powiat Wrzesiński.