WALKA O MISTRZOSTWO LETNIEJ LIGI LZS BĘDZIE TRWAĆ DO SAMEGO KOŃCA

0
238

12 września na boisku w Chwalibogowie rozegrano XVI kolejkę Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W najciekawszym pojedynku LZS Sędziwojewo wygrało z LZS Ostrowo Szlacheckie 3 : 1, a taki wynik oznacza, że mistrza poznamy dopiero w ostatniej kolejce rozgrywek!

W XIV kolejce gospodarzem była drużyna LZS Bardo, która była odpowiedzialna za przygotowanie boiska w Chwalibogowie. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i zdobyli 3 punkty w tej kolejce. Swoje mecze wygrały również drużyny Sołeczna, Sędziwojewa oraz Białężyc, które otrzymały punkty walkowerem za pojedynek z Psarami Polskimi. W tej kolejce pauzaował zespół z Gozdowa.

Ostatnie dwie kolejki zaplanowane na 19 i 26 września zostaną rozegrane na boisku w Chociczy Wielkiej, gdzie gospodarzem będzie drużyna LZS Białężyce. Po rozegraniu ostatniego meczu w lidze, czyli 26 września około godziny 12 odbędzie się uroczyste zakończenie i podsumowanie rozgrywek Letniej i Halowej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Oto opis meczów XIV kolejki Letniej Ligi LZS

12 września boisko w Chwalibogowie

godz. 9.00 Bardo – Bierzglin 5 : 2 (4 : 0)

Już od samego początku lepiej w mecz weszła drużyna gospodarzy tej kolejki, czyli LZS Bardo. Zdobyli oni 4 bramki w pierwszej połowie nie tracąc żadnej. Łupem bramkowym podzielili się: Adam Jałocha, Damian Koster, Krzysztof Bytner i Damian Ludwiczak. W drugiej połowie bardo nieco spuściło z tonu i zadowoliło się tylko jedną bramką zdobytą przez Gracjana Bączkiewicza. Bierzglin na otarcie łez zdobył 2 gole, a ich autorami byli Marcin Grześkowiak i mariusz Kasprowiak.

Godz. 10.00 Sołeczno – Węgierki 4 : 0 (2 : 0)

Mecz rozpoczął się od kilku akcji bramkowych z jednej i drugiej strony. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy Sołeczna strzelając w pierwszej połowie dwie bramki autorstwa Pawła Dederki i Pavlo Iarmoliuka. W drugiej połowie Węgierki dążyły do odrobienia strat, kilka świetnych okazji zakończyło się strzałami w słupki i poprzeczkę, a piłka za nic w świecie nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Patrka Anglarda – bramkarza Sołeczna. W tej połowie do bramki trafiał tylko Pavlo Iarmoliuk i zrobił to dwukrotnie. Najskuteczniejszy zawodnik Sołeczna ma już na swoim koncie 18 bramek w tym sezonie i może jeszcze powalczyć o tytuł Króla Strzelców rozgrywek. Sołeczno od V kolejki rozgrywek nie przegrało meczu i jeśli podtrzymają zwycięską passę w drów ostatnich pojedynkach z Gozdowem i Ostrowem Szlacheckim to zdobędą tytuł najlepszej drużyny rozgrywek.

Godz. 11.00 Sędziwojewo – Ostrowo Szlacheckie 3 : 1 ( 1 : 0)

Mecz ten miał ogromne znaczenie dla układu czołówki tabeli. Aktualny lider – Ostrowo Szlacheckie mógł zapewnić sobie mistrzostwo ligi. Wystarczyło wygrać to spotkanie. Sędziwojewo – mistrz Letniej Ligi LZS z roku 2019 miało również jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo ligi, ale musiało wygrać to spotkanie i liczyć na korzystne dla nich wyniki w innych meczach. Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla zawodników Sędziwojewa. Bartosz Boroniec – Król Strzelców Letniej Ligi LZS z roku 2020 wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Było to już 20 trafienie „Bobo” w tym sezonie, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji strzelców z jej dotychczasowym liderem – Grzegorzem Lipieckim z Węgierek. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Sędziwojewo prowadziło 1 : 0. Początek drugiej połowy to świetna akcja indywidualna Macieja Rybackiego, który doprowadził do remisu. Końcówka spotkania ponownie należała jednak do drużyny Sędziwojewa. Dwa razy obrońcy Ostrowa Szlacheckiego pozostawili zupełnie bez opieki kapitana Sędziowojewa – Mateusza Gęsikiewicza, który strzałami z bliskiej odległości pokonywał bramkarza Ostrowa Szlacheckiego. Sędziwojewo wygrało ostatecznie to spotkanie 3 : 1, ale nie ma już szans na przeskoczenie w tabeli swojego ostatniego rywala. Obie drużyny zrównały się teraz punktami, ale w bezpośrednim pojedynku lepszy bilans mają zawodnicy Ostrowa Szlacheckiego, którzy w I rundzie rozgrywek pokonali Sędziwojewo 3 : 0. Szanse na końcowy triumf w lidze mają zatem Ostrowo Szlacheckie i Sołeczno. Co ciekawe obie drużyny spotkają się w bezpośrednim pojedynku w ostatniej kolejce rozgrywek. Jeśli Sołeczno pokona Gozdowo w przedostatniej kolejce to właśnie to bezpośredni mecz pomiędzy Ostrowem Szlacheckim, a Sołeczną zadecyduje która z tych drużyn zostanie mistrzem Letniej Ligi LZS w roku 2021.