ZWYCIĘSTWO KP WOODEN VILLA WRZEŚNIA W DRAMATYCZNYCH OKOLICZNOŚCIACH (GALERIA + VIDEO)

0
292

W sobotę 6 listopada zainaugurowano rozgrywki II Polskiej Ligi Futsalu. W 1 kolejce KP Wooden Villa Września pokonał KKF Konin 5 : 4 strzelając zwycięską bramkę w samej końcówce spotkania! W artykule opis spotkania, galeria zdjęć oraz link do transmisji spotkania.

Liczni kibice, którzy przybyli w sobotni wieczór do hali przy ul. Kosynierów we Wrześni na brak emocji nie mogli narzekać. Derby regionu od samego początku do końca trzymały w napięciu, a wynik zmieniał się co chwila na korzyść to jednej, to drugiej drużyny.

Na początku spotkania dwóch świetnych okazji nie wykorzystał debiutujący w barwach gospodarzy Dominik Grzelewski. Goście za to przeprowadzili skuteczną kontrę i wyszli na prowadzenie. Autorem bramki był Wiktor Jarabek. Korzystny wynik dla gości utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy. Dopiero w 17 minucie rezultat uległ zmianie. Artur Giżewski doprowadził do wyrównania. Na minutę przed zakończeniem I połowy Kamil Klechammer strzelił drugą bramkę dla gospodarzy i KP Wooden Villa Września prowadziło do przerwy 2 : 1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy dążyli do wyrównania. Ta sztuka im się udała w 29 minucie spotkania. Autorem bramki dla koninian był ich grający trener – Przemysław Skibiszewski. Remis trwał jednak tylko pół minuty. Już w następnej akcji Szymon Lewandowski zdobył bramkę i gospodarze prowadzili 3 : 2. Goście chwilę później ponownie wyrównali. Mikołaj Plichta nieszczęśliwie wybijał piłkę trafiają do własnej bramki. Ostatnie minuty spotkania rozgrzały do czerwoności wrzesińską publiczność. Najpierw w ogromnym zamieszaniu czwartą bramkę dla wrześnian zdobył Kamil Klechammer. Na minutę przed zakończeniem spotkania Krystian Robak wykorzystał przedłużony rzut karny i doprowadził ponownie do wyrównania. W kolejnej akcji Artur Giżewski próbował z dalszej odległości zaskoczyć bramkarza rywali. Ten jednak sparował uderzenie na rzut rożny. Wtedy trener KP Wooden Villa Września – Arkadiusz Hofman poprosił o czas. Podczas przerwy w grze trener dokładnie przekazał jak jego zawodnicy mają wykonać stały fragment w postaci rzutu rożnego. Dzięki wymianie kilku podań między zawodnikami gospodarzy piłka trafiła do niepilnowanego Igora Zielińskiego, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza gości i po raz kolejny wrześnianie objęli prowadzenie w tym meczu. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i KP Wooden Villa Września pokonało KKF Konin 5 : 4.

Skład KP WOODEN VILLA WRZEŚNIA: Marcin Siepielski, Krystian Dzwoniarkiewicz, Łukasz Fechner, Szymon Lewandowski, Dominik Grzelewski, Jakub Parchanowicz, Jakub Michalak, Kamil Klechammer, Artur Giżewski, Damian Tonder, Tycjan Markiewicz, Dawid Domaszczyński, Igor Zieliński, Mikołaj Plichta