ZAWODNICY KP WOODEN VILLA WRZEŚNIA ZAGRAJĄ DLA ALUSI

0
98

W sobotę 12 lutego o godzinie 19 w meczu IX kolejki II Polskiej Ligi Futsalu zespół KP Wooden Villa Września zmierzy się z Beniaminkiem Starogard Gdański. Podczas tego wydarzenia będą zbierane środki na leczenie 4-letniej dziewczynki – Alicji Bartkowiak.

Rozgrywki II Polskiej Ligi Futsalu powoli dobiegają końca. Zostały do rozegrania jeszcze dwie ligowe kolejki. Do ciekawej konfrontacji dojdzie we Wrześni, gdzie miejscowy KP Wooden Villa Września podejmie Beniaminka Starogard Gdański. Obie drużyny mają o co walczyć. Gospodarze po dobrych występach z AZS UMK Toruń i Futsal Świecie chcą podtrzymać serię meczów bez porażki. Ewentualne zwycięstwo może im dać awans w tabeli na III miejsce. Goście ze Starogardu to aktualny wicelider, który ma jeszcze szanse na awans do I Polskiej Ligi Futsalu. By te szanse przedłużyć muszą oni wywieźć z Wrześni 3 punkty. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe futsalowe widowisko.

Oprócz sportowych emocji, podczas meczu odbędzie się zbiórka środków na leczenie Alicji Bartkowiak. Jej rodzice od kilku miesięcy zbierali fundusze na jej operację. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Alusi, zaplanowana operacja odbędzie się w Polsce, a nie jak pierwotnie planowano w Stanach Zjednoczonych. Sama operacja na pewno nie zakończy leczenia, będą również potrzebne środki na kosztowną rehabilitację pooperacyjną. I właśnie taki jest cel zbiórki podczas naszego meczu. Zapraszamy wszystkich kibiców, będą dodatkowe atrakcje: pyszne ciasta i wypieki dla osób wspierających akcję oraz licytacje gadżetów podczas przerwy między połowami spotkania. Liczymy na liczne przybycie i spore datki do puszki” – mówi Piotr Jędraszak – rzecznik prasowy KP Wooden Villa Września.

Mecz IX kolejki II Polskiej Ligi Futsalu

KP Wooden Villa Września – Beniaminek Starogard Gdański

12 luty 2022 godz. 19.00

hala sportowa we Wrześni, ul. Kosynierów 1