FINAŁ MMP NIE DLA KP WOODEN VILLA/VICTORIA WRZEŚNIA (GALERIA)

0
162

W sobotę 5 lutego w Lesznie odbyła się III runda eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Wrzesińska drużyna zajęła w rozgrywkach czwarte miejsce i nie awansowała do turnieju finałowego.

Dzięki dobrym występom w dwóch pierwszych rundach eliminacyjnych młodzi zawodnicy KP Wooden Villa/Victoria Września dotarli do trzeciej decydującej rundy eliminacji. Stawką tych zawodów były dwa bilety na turniej finałowy rozgrywany w Bochni.

W pierwszym meczu wrzesińscy zawodnicy zmierzyli się z Dreman Komprachcice Opole. Po bramce Wiktora Strzelczyka prowadzili po pierwszej połowie tego meczu. Dwie stracone bramki w przeciągu 30 sekund na trzy minuty przed zakończeniem spotkania sprawiły, że czara zwycięstwa przechyliła się na rzecz drużyny z Opola.

W drugim swoim meczu drużyna KP Wooden Villa/Victoria Września podejmowali WKS Śląsk Futsal Wrocław. Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobyli wrocławianie. Wrzesińska młodzież ambitnie dążyła do odrobienia strat. Po zespołowej akcji bramkę wyrównującą zdobył Patryk Wasela. Na minutę przed końcem utrzymywał się wynik remisowy. Wrześnianie postanowili bardziej się otworzyć i zaatakować, by zdobyć w tym spotkaniu 3 punkty i przedłużyć swoje szanse co najmniej drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym. Niestety narazili się na dwie kontry zakończone bramkami wrocławian. Druga porażka sprawiła, że wrześnianie nie mieli już szans na zajęcie miejsca premiowanego awansem.

Na zakończenie turnieju wrzesińska drużyna zagrała z gospodarzami – GI Malepszy Leszno. Pewni awansu gospodarze z reprezentantem Polski w składzie wygrali to spotkanie 6 : 2 i z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w tym turnieju. O drugie miejsce premiowane awansem w bezpośrednim pojedynku zmierzyły się drużyny z Wrocławia i Opola. Opolanie wygrali batalię 6 : 5 i to oni obok drużyny z Leszna dostali bilety na turniej finałowy do Bochni.

Wynik sportowy na pewno nie jest taki, jak oczekiwaliśmy, ale z postawy drużyny jestem zadowolony. Myślę, że piłkarsko wrzesińscy zawodnicy wcale nie ustępowali rówieśnikom z Opola i Wrocławia. O naszych porażkach zadecydowało zdecydowanie mniejsze ogranie w rozgrywkach futsalowych. Dziękuję trenerowi Januszowi Hofmanowi oraz jego piłkarzom za udział we wszystkich turniejach eliminacyjnych. Mam nadzieję, że zawodnicy grający na co dzień na boiskach trawiastych posmakowali choć trochę gry futsalowej i ta przygoda w rozgrywkach halowych przyniesie pozytywny wpływ na wyniki drużyny w Lidze Makroregionalnej.” – podsumowuje udział w rozgrywkach MMP w futsalu Piotr Jędraszak – kierownik drużyny.

Wyniki turnieju w Lesznie:

9:15GI Malepszy Leszno4-2WKS Śląsk Futsal Wrocław
9:55Dreman Komprachcie Opole2-1KP Victoria Września
10:40GI Malepszy Leszno4-0Dreman Komprachcie Opole
11:20WKS Śląsk Futsal Wrocław3-1KP Victoria Września
12:05GI Malepszy Leszno6-2KP Victoria Września
12:45WKS Śląsk Futsal Wrocław5-6Dreman Komprachcie Opole

Końcowa tabela:

1.GI Malepszy Leszno3914-4
2.Dreman Komprachcie Opole368-10
3.WKS Śląsk Futsal Wrocław3310-11
4.KP Victoria Września304-11

Drużyna KP Wooden Villa/Victoria Września wystąpiła w składzie: Jan Perzyński, Adrian Szaufer, Wiktor Strzelczyk, Bartosz Grajkowski, Mateusz Chojnacki, Mikołaj Czajczyński, Marcin Spychalski, Antoni Ziarkowski, Patryk Wasela, Dawid Cieślak, Jakub Marciniak, Tymoteusz Graczyk, Hubert Bartkowski.

Tekst, zdjęcia: Piotr Jędraszak

GALERIA: