BIAŁĘŻYCE Z KOMPLETEM PUNKTÓW PROWADZĄ W LETNIEJ LIDZE LZS

0
432

W niedzielę 24 kwietnia na boisku w Chociczy Wielkiej rozegrano III kolejkę Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Na czele tabeli z kompletem trzech zwycięstw pierwszy zespół Białężyc.

Kolejne emocje piłkarskie związane z Letnią Ligą LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września miały miejsce w minioną niedzielę na boisku w Chociczy Wielkiej, gdzie gospodarzami były drużyny Białężyc. Rozegrano 4 z 5 zaplanowanych spotkań. Mecz Gozdowo – Ostrowo Szlacheckie na prośbę drużyny Gozdowa zostanie rozegrany w innym terminie.

W pierwszym meczu Białężyce – mistrz Letniej Ligi LZS z roku 2020 podejmował Sędziwojewo – mistrza Letniej Ligi LZS z roku 2019. W tym spotkaniu zdecydowanie górą byli zawodnicy Białężyc, którzy wygrali aż 5 : 0. Na postawę drużyny Sędziwojewa miały z pewnością wpływ braki kadrowe i gra bez nominalnego bramkarza, którego zastępował zawodnik z pola – Paweł Chlebowski. Pierwsza drużyna Białężyc ma za to świetny początek ligi. Z kompletem zwycięstw prowadzi po III kolejkach w ligowej tabeli.

W drugim spotkaniu beniaminek Białężyce II podejmowały obrońcę mistrzowskiego tytułu – Sołeczno. Co ciekawe w ligowej tabeli znacznie wyżej przed spotkaniem był beniaminek, który miał na koncie 6 punktów, a obrońca mistrzowskiego tytułu zaledwie 1. W tym meczu bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie znacznie bardziej doświadczony zespół Sołeczna był w stanie przechylić zwycięstwo na swoją korzyść i zdobył pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

W trzecim meczu drugi z beniaminków – Kaczanowo grał z Węgierkami. Bardziej ograny zespół Węgierek dominował niemal przez całe spotkanie i pewnie wygrał 6 : 1.

W czwartym spotkaniu zmierzył się dwie drużyny, które do tej pory nie zdobyły nawet punktu. To był najbardziej wyrównany pojedynek w tej kolejce. Minimalnie lepszym okazał się zespół Barda, który zdobył pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Gutowo Małe z trzema porażkami na koncie zamyka ligową tabelę.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Pavlo Iarmoliuk z Sołeczna oraz Michał Borecki z Białężyc. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po 4 strzelone bramki.

Wyniki III kolejki

LZS Białężyce : LZS Sędziwojewo5:0
LZS Sołeczno : LZS Białężyce II4:0
LZS Ostrowo Szlacheckie : LZS Gozdowoprzełożony
LZS Kaczanowo : LZS Węgierki1:6
LZS Bardo : LZS Gutowo Małe3:2

Tabela

1LZS Białężyce3930014:4
2LZS Ostrowo Szlacheckie262006:3
3LZS Białężyce II362016:7
4LZS Węgierki3411110:7
5LZS Sołeczno341119:7
6LZS Gozdowo231016:5
7LZS Bardo331026:9
8LZS Sędziwojewo331024:7
9LZS Kaczanowo331027:14
10LZS Gutowo Małe300036:11

IV kolejka Letniej Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września została zaplanowana na niedzielę 8 maja. Areną zmagań będzie ponownie boisko w Chociczy Wielkiej. Szczegółowy terminarz na stronie internetowej rozgrywek: www.lzswrzesnia.ligspace.pl.

Tekst: Piotr Jędraszak

Zdjęcia: Arkadiusz Sobczak

GALERIA